• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-7674-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

خسارت همزمان خشکسالی و بارش باران به مزارع پاییزه دشت‌ آزادگان


مدیر اداره جهاد کشاورزی دشت آزادگان با اشاره به خسارت‌هایی که باران و خشکسالی به مزارع شهرستان وارد کرد، گفت: پیش بینی می‌کنیم حدود 50 تا 60 هزار تن گندم و حدود 50 تن کلزا از کشاورزان شهرستان تحویل بگیریم.

قاسم بیت سعید در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، با اشاره به آغاز برداشت گندم و کلزا از مزارع این شهرستان، اظهار کرد: برداشت گندم و کلزا از از چند روز گذشته در شهرستان آغاز شده است و پیش بینی می‌کنیم تا حدود 20 روز آینده به طول بیانجامد.

وی افزود: با توجه به بارش‌های اخیر و افزایش رطوبت، برداشت با توقف مواجه شده است و کشاورزان حاضر به برداشت محصولات خود نبودند اما در چند روز آینده برداشت از سر گرفته خواهد شد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی دشت آزادگان تصریح کرد: امسال سطح زیر کشت گندم در شهرستان 38 هزار هکتار و کلزا 420 هکتار بود و در این زمینه پیش بینی می‌کنیم که حدود 50 تا 60هزار تن گندم برداشت شود.

بیت سعید عنوان کرد: با توجه به بارش‌های اخیر در شهرستان بخشی از مزارع خسارت دیده‌اند. همچنین با توجه به خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز کشت نیز حدود 30درصد از مزارع دشت آزادگان با خسارت مواجه شدند.

وی خاطرنشان کرد: امسال علی رغم خسارت‌های وارد شده به کشت کلزا در شهرستان پیش بینی می‌کنیم که حدود 50 تن کلزا از کشاورزان تحویل بگیریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: