• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-15014-5
  • خبرنگار : 17041
  • منبع خبر : ----

شهردار اهواز:

ساماندهی ورودی های شهر اهواز به زودی آغاز می شود

شهردار اهواز گفت: مطالعات موضوع ساماندهی ورودی های شهر در بعد ساماندهی ترافیکی و زیباسازی در حال اتمام است و به زودی فرآیند اجرای آن آغاز خواهد شد.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، منصور کتانباف در آیین افتتاح پل اصلی روگذر چند سطحی شهید بندر (چهار شیر) اهواز که امروز (24 خردادماه) برگزار شد، اظهار کرد: امروز موضوع ترافیک یکی از مهمترین دغدغه های مدیریت شهری در کلیه شهرها است و بر همین اساس احداث تقاطع های غیرمسطح در فضای شهری از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: هم اکنون پروژه های پنج تقاطع غیرهمسطح در اهواز در حال انجام و تکمیل است. پروژه پل نهم نیز که روی رودخانه کارون قرار دارد با دستور استاندار خوزستان فعال شده و امیدواریم این پل نیز پیشرفت خوبی داشته باشد.

شهردار اهواز تصریح کرد: همچنین اسناد مناقصه و فرآیند سه پروژه تقاطع غیرهمسطح دیگر در حال انجام است و دو تقاطع دیگر نیز در دست مطالعه است و امیدواریم بتوانیم در این دوره مدیریت شهری کار ماندگاری در این خصوص انجام دهیم.

کتانباف با بیان اینکه تکمیل رینگهای ترافیکی از اهم فعالیتها در حوزه ترافیک شهری اهواز است، عنوان کرد: تکمیل رینگهای ترافیکی از مبدأ اتوبان گلستان به مسیر پل روگذر و از پل فولاد به کارخانجات فولاد تا خروجی به سمت ماهشهر در این دوره مدیریت شورای شهر اهواز در حال انجام است.

وی افزود: پروژه های احداث پل روگذر و پل راه آهن که توسط استاندار خوزستان کلنگ زنی شد در حال فعالیت است. این پروژه با مشارکت کارخانجات اکسین فولاد و فولاد خوزستان و شهرداری در حال اتمام است.

شهردار اهواز ادامه داد: همچنین توسعه و تعریض پل شهید دغاغله از فعالیتهایی است که اجرای آن طی این مدت انجام شده است. همچنین مقدمات اجرای پروژه زیرگذر جانباز منطقه زردشت انجام شده است.

کتانباف بیان کرد: امیدواریم به زودی مسیر اتصالی کوی رمضان به کوی نفت نیز با عبور از پادگان سپاه انجام و مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی در خصوص زیرسازی و آسفالت مناطق شهری اهواز گفت: در این مدت حدود یک میلیون مترمکعب زیرسازی و آسفالت انجام شده است. همچنین در این مدت ۵۲ دستگاه اتوبوس و ۹ دستگاه مینی‌بوس خریداری و به بخش حمل و نقل عمومی افزوده شده هر چند نیاز شهر بیش از این است.

شهردار اهواز خاطرنشان کرد: تلاش جهت ارتقای کیفیت خدمات شهری و بهسازی و ترمیم فضای سبز شهری به صورت مستمر در حال انجام است. همچنین مطالعات موضوع ساماندهی ورودی های شهر در بعد ساماندهی ترافیکی و زیباسازی در حال اتمام است و به زودی فرآیند اجرای آن آغاز خواهد شد.

کتانباف افزود: تکمیل سرای محلات و فرهنگ سراها با کاربری فرهنگی و آموزشی شهروندی٬ تکمیل و بهره برداری از ساختمانهای اداری مناطق دو و هشت، تکمیل و احداث دستگاه های آتش نشانی برای ارتقای سطح ایمنی شهر و بازسازی بوستان ۱۸ هکتاری مهدیس از دیگر اقدامات در حال انجام است.

وی در خصوص نامگذاری روگذر چند سطحی پل شهید بندر گفت: بنا به تقاضای بنیاد شهید انقلاب اسلامی و خانواده شهید کجباف تقاضا کردیم که این روگذر به اسم این شهید مدافع حرم نامگذاری شود. خوشبختانه در شورای نامگذاری تصویب شده و امیدواریم با این کار از شهدای مدافع حرم قدردانی شود.

شهردار اهواز تصریح کرد: شهرداری یک نهاد عمومی غیردولتی است و پیشانی نظام و دولت محسوب می‌شود زیرا محل خدمت به مردم است. خدمتی که روزانه و هر ساعت انجام می‌شود و اگر اختلالی در هر خدمت ایجاد شود موجب مشکلات خواهد شد. قطعا برای انجام امور شهر به صورت ۲۴ ساعته تلاش می شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: