• یکشنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-6676-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اعلام کرد:

اختصاص 30 میلیارد ریال برای اجرای طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از اختصاص ۳۰ میلیارد ریال اعتبار جهت پوشش ۹۸۹ مدرسه لازم التوجه در طرح کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در آموزش و پرورش استان خبر داد.

محمد تقی زاده در گفت و گو با ایسنا - منطقه خوزستان با بیان این که برنامه های جامعی برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در آموزش و پرورش خوزستان در دست اجرا است، اظهار کرد: طرح کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در ۱۲ منطقه لازم التوجه آموزش و پرورش خوزستان در سال تحصیلی جاری اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای این طرح جامع در قالب ۲ فاز عملیاتی، عنوان کرد: در مرحله اول و با هدف افزایش تاب آوری معلمان، دانش آموزان و والدین آن ها در برابر آسیب های اجتماعی بالغ بر ۶ هزار ساعت کارگاه آموزشی برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان افزود: در فاز دوم طرح نیز تجهیز مدارس مناطق حاشیه ای و لازم التوجه به صورت جدی دنبال می شود. در این راستا تجهیزاتی از قبیل دستگاه کپی، میز و نیمکت، دستگاه تصفیه آب، آب سردکن و کولر به این مدارس ارسال خواهد شد.

تقی زاده در ادامه مهمترین هدف اجرای این طرح را گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: ارائه خدمات توانمندسازی و حمایتی در زمینه آسیب های اجتماعی و رفتارهای پرخطر و همچنین افزایش میزان تاب آوری در بین دانش آموزان مناطق لازم التوجه از دیگر اهداف اجرای این طرح در آموزش و پرورش خوزستان است.

وی همچنین گفت: اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان برای اولین بار در کشور اقدام به تهیه و تدوین نقشه خطرپذیری مناطق آموزش و پرورش استان کرد. بر اساس این نقشه، بالغ بر ۹۸۹ مدرسه در مناطق لازم التوجه قرار می گیرند که ۱۰۰ این مدارس تحت پوشش طرح کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی قرار خواهند گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در پایان با اشاره به اختصاص ۳۰ میلیارد ریال اعتبار جهت اجرایی شدن طرح کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در خوزستان، یادآور شد: کاهش آسیب های اجتماعی در بین دانش آموزان خوزستانی از اولویت های اصلی و عملکردی مجموعه تعلیم و تربیت استان است. در این راه از همه ظرفیت های موجود در استان استفاده خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، در قالب این طرح جامع، دانش آموزان مناطق گتوند، رامشیر، رامهرمز، مسجدسلیمان، نواحی یک، دو و چهار اهواز و همچنین دزفول، لالی و هویزه تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: