• یکشنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-6874-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

تلف شدن 2 هزار و 515 راس دام در سیلاب خوزستان

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در سیلاب اخیر تا کنون 2 هزار و 515 راس دام سنگین و سبک از بین رفته‌اند.

کیخسرو چنگلوایی در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: تا کنون به دلیل آبگرفتگی بسیاری از مناطق در خوزستان بیش از 225 هزار راس دام جا‌به‌جا و به مناطق امن استان منتقل شده‌اند.

وی افزود: در صورت ادامه پیدا کردن روند افزایش دبی آب رودخانه‌ها و آبگرفتگی شهرها و روستاها در خوزستان نیاز است تا 350 هزار راس دام دیگر نیز جا‌به‌جا و به مناطق امن استان منتقل شوند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه در سیلاب اخیر تا کنون 2 هزار و 515 راس دام سنگین و سبک از بین رفته‌اند، تصریح کرد: تا کنون توانسته‌ایم بیش از 4 هزار و 300 تن انواع علوفه دامی مورد نیاز دامداران را با توجه به شرایط آبگرفتگی روستاها و دشت‌های استان تامین کنیم.

چنگلوایی ادامه داد: همچنین تا کنون توانسته‌ایم بیش از 3 هزار و 100 تن سبوس مورد نیاز دامداران را در این شرایط تامین کنیم تا دام‌های سبک و سنگین استان که درگیر شرایط سیلابی هستند در اثر عدم تامین غذای مورد نیاز از بین نروند.

وی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا با ارائه خدمات و همچنین اقدامات مناسب و با حداکثر سرعت خسارت وارد شده به بخش کشاورزی و همچنین دام‌های استان را به حداقل کاهش دادیم و از شرایطی که اکنون با آن مواجه هستیم با کمترین مشکل عبور کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: