• سه شنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 904-20680-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

كاظم پوره:
خواننده‌های بی‌صدا رپ می‌خوانند
نوحه‌خوانی‌هايی از نوع رپ شنيده‌ام

يك موسيقي‌دان گفت: صدا و سيما با پخش آهنگ‌ها و فيلم‌هايي با موسيقي رپ عامل اصلي گسترش اين نوع موسيقي در كشور است.

 

كاظم پوره در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در خوزستان  اظهار داشت: موسيقي رپ براي اولين بار در آمريكا نواخته شد، ادامه پيدا كرد و پس از آن به جامعه ما، كه در تقليد حرف اول را مي‌زند، رسيد. اين موسيقي مربوط به جامعه ما نيست.

 

وي ادامه داد: من نوحه‌خوان‌هايي نيز ديده‌ام كه رپ مي‌خوانند. اينها باعث تخريب موسيقي مي‌شوند. رپ نوعي از موسيقي است كه ملودي ندارد و شبيه متل‌گويي كودكانه ما است.

 

اين موسيقي‌دان گفت: خواننده‌هايي كه صدا ندارند رپ مي‌خوانند. اين افراد از موسيقي آگاهي ندارند چرا كه اگر از موسيقي شناختي داشته‌اند جذب اين نوع موسيقي نمي‌شدند. از آن‌جا كه صدا و سيماي خوبي در استان نداريم تا موسيقي را به مردم بشناساند، بنابراين جوانان جذب هر چيزي مي‌شوند.

 

وي تصريح كرد: به دليل نبود شناخت كافي از موسيقي، موسيقي‌هاي زيرزميني رشد مي‌كند و بيش‌تر آن‌ها از اهواز است. ما موسيقي درستي را به گوش مردم نرسانده‌ايم. معرفي موسيقي سنتي در صدا و سيما باعث گرايش بيش‌تر علاقه‌مندان به اين نوع مي‌شود.

 

پوره يادآور شد: رپ يك موسيقي است كه از غرب گرفته شده و در آن‌جا نيز از آن به عنوان پيام‌رسان استفاده مي‌كنند. اين موسيقي پيام را بهتر از موسيقي‌هاي ديگر مي‌رساند چون جملات و كلمات بيش‌تري دارد.

 

وي توضيح داد: در حال حاضر معيار تشخيص كار نيست. اگر كار كنيد مي‌گويند چرا كار مي‌كنيد. اگر كار نكنيد مي‌گويند چرا كار نمي‌كنيد. من اگر كار نمي‌كنم و فعاليتي ندارم به اين دليل است كه اعتقادي حتي به اندازه يك بند انگشت به اين‌كه هيچ كدام از كارهاي موسيقي كه در استان انجام مي‌شود را افراد با سوادي اجرا كرده‌اند، ندارم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: