• دوشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۰ - ۱۶:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 909-7080-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سلسله جلسات فرهنگی- اجتماعی نخبگان عرب خوزستان برگزار می‌شود

جمعی از اساتید و نخبگان عرب خوزستان سلسله جلسات فرهنگی- اجتماعی را برپا می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از خوزستان این سلسه جلسات از امشب همزمان با ۲ محرم و با سخنرانی موسی سیادت٬ مورخ٬ آغاز می‌شوند.

سیادت در این جلسه به موضوع نظام قبیله‌گرایی و نظام جایگزین با عنوان "حول القبلیه و نظام البدیل" می‌پردازد.

خالد لویمی٬ استاد دانشکده خبر اهواز٬ نیز در سه محرم به بررسی نظام رسانه‌ای نوین با عنوان "ما یتطلبوهو اعلام الحدیث" می‌پردازد.

چهارم محرم نیز به سخنرانی عبدالنبی قیم٬ فرهنگ نویس و محقق٬ با عنوان "تاریخ مشعشعیین و انتاجاتهم الثقافیه" یا تاریخ مشعشعیان و دستاوردهای فرهنگی آن‌ها اختصاص دارد.

پنجم محرم نیز به صحبت‌های عبدالقادر سواری با عنوان الربیع العربی (ثورات العربیه الحدیثه: الاسباب و التداعیات) یا بهار عربی (انقلاب‌های عربی نوین: علل و پیامدها) اختصاص دارد.

حسین عباسی٬ مترجم و پژوهش‌گر٬ نیز در ششم محرم به موضوع "الفتوه" یا جوانمردی می‌پردازد و در هفتم محرم نیز یعقوب شلیش‌پور٬ مدرس دانشگاه٬ به بررسی موضوع "حول مفهوم المواطنه" یا نگاهی بر مفهوم شهروندی می‌پردازد.

دکتر مهدی سواری نیز در هشت محرم به بررسی استراتژی‌های بهره‌برداری از فرصت‌ها با عنوان "استراتژیه اقتناص الفرص" می‌پردازد.

نهم محرم نیز به صحبت‌های دکتر رسول بلاوی٬ استاد دانشگاه٬ اختصاص دارد. او در این جلسه به موضوع "حول شعر الشعبی" یا نگاهی به شعر محلی عربی می‌پردازد.

شیخ سعید سعدی نیز در آخرین شب از این سلسله جلسات "نقد نظریه‌ تقدس‌زدایی از قدرت" را به بحث می‌گذارد.

این جلسات هر شب ساعت ۲۱ بعد از روضه‌خوانی سید شعاع فاخر در مسجد تقوا به نشانی بلوار گلستان٬ خیابان تقوا٬ مقابل درب ورودی دانشگاه شهید چمران برپا می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: