• پنجشنبه ۲۴ آذر ماه، ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 909-19180-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

«خط‌‌ فاصله» هادی کی‌کاووسی در كتابفروشی‌ها

مجموعه ‌داستان «خط‌‌ فاصله» نوشته‌ هادی کی‌کاووسی در مجموعه‌ جهان تازه‌ داستان نشرچشمه منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ايسنا از خوزستان اولین مجموعه‌ داستان هادی کی‌کاووسی شامل ۹ داستان کوتاه است. داستان‌های اين مجموعه عبارت‌اند از: های بای، اتللو، سگ‌ گنده‌ خانه‌ آجرقرمز، جایی برای پرت کردن دست قراضه‌ آهنی، خط‌‌ فاصله، سوزن توی کاه، دوران، پدربزرگ در تاریکی و در کمال پرتقال.

هادی کی‌کاووسی از سال ۷۲ داستان‌نویسی را شروع کرده است. پیش از این داستان «سگ گنده‌ خانه‌ آجر قرمز» او در سال ۸۲ رتبه‌ دوم جایزهی ادبی اصفهان را گرفت و همان سال جایزه‌ اول کنگره‌ شعر و داستان جوان کشور را با داستان «اتللو» کسب کرد. همچنین در سال ۱۳۸۵ از داستان «دوران» او در جایزه‌ داستان شهر کتاب تقدیر شد و باز همین داستان در سال ۸۸ در نخستین دوره جایزه‌ ادبی ایران برگزیده شد.

در پشت جلد این مجموعه آمده است:« روی میز یک کارد بود. همان که مادرم با آن گوشت تکه می‌کرد. بعد پدرم چرخید و تقریباً به نجوا رو به مادرم گفت: "قاچم کن." مادرم گریه می‌کرد و پدر با اندوهی غیرقابل وصف از او می‌خواست قاچش کند؛ آن هم به دو قسمت مساوی. بعد نظرش عوض شد و گفت: "نه، چهار تیکه‌‌م کن." نمی‌دانم آن دو تکه‌ اضافی سهم که بود. بعد گفت: "فقط خواهشی از تو دارم و اینه که پوستم رو نکنی، چون فکر می‌کنم باید خیلی دردناک باشه. لطف کن تا زرد نشدم، تا نگندیدم، نصفم کن."»

مجموعه ‌داستان «خط فاصله» در ۱۵۶ صفحه و با قیمت چهار هزار تومان هم‌اكنون در کتاب‌فروشی‌ها است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: