• سه شنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۰ - ۱۱:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9011-14680-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

روستای الجزایر صاحب کتابخانه عمومی می‌شود

ریس اداره کتابخانه‌های عمومی شوش از اجاره یک باب ساختمان در روستای الجزایر؛ پرداخت اجاره‌بهای آن از محل نیم درصد شهرداری و واگذاری آن به اداره کتابخانه‌ها خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از خوزستان فاطمه دیناروند، در جلسه انجمن كتابخانه‌های عمومی این شهرستان، یكی از مهم‌ترین مشكلات پیش‌روی كتابخانه‌های عمومی شهرستان را عدم تحقق نیم درصدها ذکر کرد و افزود: با عنایت به این‌که کتابخانه‌ها به‌ جز نیم درصد شهرداری‌ها محل خاصی برای تامین بودجه ندارند تحقق نیافتن نیم درصدها باعث ایجاد وقفه در برنامه‌های كتابخانه‌ها شده است و با توجه به بالارفتن هزینه‌های جاری لازم است شهرداری‌های نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام كنند.

 

وی خاطرنشان كرد: ما با اداره آموزش و پرورش مذاكراتی داشته‌ایم تا كاركنان و دانش‌آموزان را به استفاده ازكتابخانه تشویق كند. كتابخانه‌های شهرستان برای هرگونه همكاری با اداره آموزش و پرورش آمادگی دارند تا به ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه بپردازند.

 

او با اشاره به پی‌گیری‌های انجام شده در خصوص احداث كتابخانه در روستای الجزایز از توابع این شهرستان، بیان كرد: ما درخواست‌های مکرری از اهالی روستای الجزایر برای ایجاد کتابخانه عمومی در این روستا پرداخت.

 

سعیدی‌نیا، فرماندار و رییس انجمن کتابخانه‌های عمومی شوش، نیز در این جلسه گفت: یکی از راه‌های توسعه فرهنگی توجه خاص به گسترش و تقویت کتابخانه‌ها از جمله کتابخانه‌های عمومی است. بشر امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند کتاب و کتاب‌خوانی است و احداث كتابخانه عمومی در مناطق محروم یكی از اساسی‌ترین فعالیت‌های فرهنگی‌ است.

 

وی توضیح داد: در روستای محروم الجزایر که بسیار نیازمند کتابخانه عمومی است یک باب ساختمان از سوی شهرداری اجاره و پرداخت اجاره بهای آن از محل نیم درصد انجام شود تا واگذاری آن به اداره کتابخانه‌های عمومی برای بهره‌بردای و تجهیز صورت پذیرد.

 

 شهردار الوان نیز در این جلسه متعهد شد تا نسبت به راه‌اندازی کتابخانه عمومی از سوی شهرداری شهر الوان اقدامات لازم را انجام و گزارشی را به انجمن ارائه دهد.

 

در این جلسه مقرر شد تا ترغیب دانش آموزان به عضویت در كتابخانه‌های عمومی به همت اداره آموزش و پرورش با جدیت انجام گیرد و در این زمینه راهکارهای خوبی پیشنهاد و انجام گیرید.

 

اختصاص یک جلسه در هفته از ساعات پرورشی به کتاب و کتابخوانی دانش آموزان  و اختصاص یک جلسه در هفته از درس" بخوانیم و بنویسیم" برای علاقه مندی به کتاب و کتابخوانی و تعامل اداره کتابخانه‌های عمومی و اداره آموزش و پرورش به منظور معرفی کتاب یاران مدارس برای اجرای طرح پیک‌دانایی اداره کتابخانه های عمومی نیز از دیگر برنامه‌های مصوب این جلسه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: