• سه شنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۸۹ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 896-19080-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

"عصٌابه" حبيب باوی‌ساجد نقد می‌شود

مجموعه داستان "عصٌابه" نوشته حبيب باوي‌ساجد در چهارمين جلسه كنج قصه حوزه هنري خوزستان نقد و بررسي مي‌شود.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) از خوزستان در ادامه جلسات هفتگي نقد و بررسي داستان در مركز آموزش حوزه هنري روز يكشنبه 28 شهريو 89 مجموعه داستان "عصٌابه" نوشته حبيب باوي‌ساجد به نقد گذاشته مي‌شود.

 

" عصٌابه" شامل 13 داستان كوتاه است كه بيش‌تر رويكرد بومي به اقليم خوزستان و حوادث معاصر آن دارد.

 

"ادبيات معاصر ايران در گذر زمان" كه به زندگي و آثار احمد محمود مي‌پردازد اثر ديگري از باوي‌ساجد است كه انتشارات افراز در سال جاري آن را به چاپ رسانده است.

 

حبيب باوي‌ساجد در سال 1373 وارد فعاليت هنري و در سال 1375 وارد عرصه فيلمسازي شد و سال 1376 نخستين فيلم خود را با نام "از رويا تا واقعيت" كارگرداني كرد. باوي‌ساجد تاكنون حدود 20 فيلم كوتاه نيمه بلند، مستند و داستاني نوشته و كارگرداني كرده است. وي علاوه بر كارگرداني فيلم در عرصه توليد با عنوان مدير توليد در چندين فيلم كوتاه همكاري داشته است.


باوي‌ساجد هم چنين پايه‌گذار واحد فيلم‌سازي حوزه هنري خوزستان بوده و به مدت 2 سال مسؤوليت آن را به عهده داشته است. او در عرصه داستان‌نويسي و روزنامه نگاري (بخش هنري) فعاليت داشته و چند كتاب به چاپ رسانده است. باوي‌ساجد تاكنون جوايزي را نیز به خود اختصاص داده است.

 

وي جدای از ساخت فيلم كوتاه يك فيلم بلند مستند در باب نويسنده برجسته ادبيات داستاني معاصر فارسي "احمد محمود" ساخته است كه در آن با افرادی همچون محمود دولت‌آبادي، مسعود كيميايي، منوچهر آتشي، داريوش مهرجويي، يوسف عزيزي بني‌طرف، محمد محمدعلي، محمد ايوبي، محمدعلي سجادي، محمد بهارلو، سيد عدنان غريفي، بهزاد فراهاني، دكتر ابراهيم يونسي، بابك اعطا، مينو فرشچي و ... گفت‌وگو كرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: