• یکشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 936-8980-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

«چشم‌ها» و «دوازده سالگی» از خوزستان برای پروین اعتصامی

هیات انتخاب جشنواره پروین اعتصامی فیلم‌های مستند، پویانمایی و تجربی راه یافته به بخش مسابقه هشتمین جشنواره بين‌المللی فيلم پروین اعتصامی را معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) از خوزستان هیات انتخاب این دوره از جشنواره به ریاست محمدرضا اصلانی فیلم‌های رسیده به دفتر جشنواره را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد که در مجموع 103 فیلم مستند، پویانمایی و تجربی را برای حضور در بخش رقابتی جشنواره انتخاب کرد.

در بخش مستند 62 فیلم شامل 21 فیلم از زنان فیلم‌ساز با موضوع آزاد، 20 فیلم از مردان فیلم‌ساز با موضوع زن، 11 فیلم با موضوع نقش زن در بنیاد خانواده و 10 فیلم با موضوع زنان شاخص ایرانی انتخاب شد.

 در بخش پویانمایی 28 فیلم شامل 27 فیلم از زنان فیلم‌ساز با موضوع آزاد، 1 فیلم از فیلم‌ساز مرد با موضوع زن معرفی شد.

همچنین در بخش تجربی 13 فیلم شامل هفت فیلم از زنان فیلم‌ساز با موضوع آزاد و شش فیلم از مردان فیلم‌ساز با موضوع زن به بخش مسابقه راه یافت.

"چشم‌ها" ساخته محمدرضا فرطوسی و "دوازده سالگی" ساخته رضا عبیات 2 فيلم در بخش نیلوفر زرین اين جشنواره (مردان فیلم‌ساز با موضوع زن) از خوزستان هستند.

هشتمین جشنواره ملی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم پروین اعتصامی به دبیری مازیار رضاخانی از 28 مهر تا 2 آبان 93 سال جاری در تهران برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: