• چهارشنبه ۲۸ مهر ماه، ۱۳۸۹ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 897-28980-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

عبدالنبی قيم به جشنواره بين‌المللی بابطين رفت

عبدالنبي قيم، فرهنگ‌نويس، نويسنده و محقق خوزستانی، به عنوان يكي از فرهيختگان ادبيات جهان عرب به جشنواره بين‌المللي ادبيات عرب دعوت شد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) از خوزستان موسسه "بابطين" يكي از مؤسسه‌های فرهنگي كويت است كه با تلاش عبدالعزيز بابتين، يكي از شاعران اين كشور، به منظور ترويج و آموزش فرهنگ و زبان عربي در دنيا راه‌اندازي شده است.

 

اين جشنواره هر 2 سال يك بار و هر بار در يكي از كشورهای دنيا مراسم برگزار مي‌كند كه در ايران هم مراسم داشته است. از بهترين‌هاي شعر و ادبيات جهان عرب براي شركت در اين جشنواره دعوت به عمل مي‌آيد كه امسال عبدالنبي قيم از ايران به عنوان يكي از اعضا دعوت شده‌ است.

 

امسال دوازدهمين دوره برگزاري جشنواره اين موسسه در شهر سارايوو، پايتخت بوسني و هرزگوين، است كه به مناسب گراميداشت 2 شاعر با نام‌های خليل مطران از لبنان و مالك دزدار از بوسني و هرزگوين نام‌گذاري و برگزار مي‌شود.

 

افتتاحيه اين جشنواره با حضور عمر موسي، دبير كل اتحاديه عرب، يوسف قرضاوي، عالم اهل سنت، و رييس جمهور بوسني و هرزگوين برگزار می‌شود.

 

عبدالنبي قيم در اين چند ساله به عنوان پژوهشگر برتر در خصوص ادبيات عرب در مراسم متعددي همچون جشن 50 ساله انتشار مجله العربيه كويت، مركز عربي اسلامي در كره و شوراي هماهنگي وزارت فرهنگ مصر دعوت شده است. وی مؤلف فرهنگ واژگان عربی به فارسی قيم است كه انتشارات فرهنگ معاصر آن را منتشر كرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: