• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-20774-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

امام جمعه موقت اهواز:

بخش خصوصی با کمترین هزینه بیشترین بازدهی را داردامام جمعه موقت اهواز گفت: بخش خصوصی با کمترین هزینه بیشترین بازدهی را دارد اما در بخش های دولتی با تعداد نیروهای بسیار زیاد بازدهی بسیار کم است. هرچه بتوانیم کارها را به بخش واگذار کنیم هم هزینه ها را کم می کنیم و هم نتایجی را که می خواهیم به دست می آوریم .

به گزارش خبرنگار ایسنا – منطقه خوزستان، سید ابوالحسن حسن زاده در مراسم در مراسم بزرگداشت روز ملی صادرات که امروز 23آبان ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: صادرات یک جهاد بزرگ است. بستر تولید و صادارت به آسانی در کشور مهیا نیست و باید تلاش بسیاری انجام گیرد تا یک فرد بتواند یک کارگاه کوچک تولیدی احداث کند و به تولید بپردازد .

وی با بیان اینکه کار تولیدی به معنای جهاد است، افزود: هرچه این کار سخت تر و دشوار تر باشد، پاداش آن برای صادرکنندگان بیشتر است .

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: اگر تولید کننده سرمایه ای که با آن به تولید می پردازد را در بانک قرار دهد، سودی که بدست می آورد از تولید بیشتر است و کاری که تولیدکنندگان انجام می دهند جهاد است و نشان دهنده سختی کار تولید است .

حسن زاده عنوان کرد: همه مسولان وظیفه دارند تا سختی کار تولید را برای تولیدکنندگان کم کنند، گفت: آنچه که می توان در بحث رفع مشکلات تولید انجام داد را باید عملی کرد. کاهش قوانین دست و پا گیر در بخش های مختلف یکی از اقداماتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد .

وی گفت: هرچه بتوانیم کارها را به بخش خصوصی واگذار کنیم هم هزینه ها را کم می کنیم و هم نتایجی را که می خواهیم به دست می آوریم .

امام جمعه موقت اهواز اظهار کرد: تولیدکننده خود نباید به دنبال مجوز برای داشتن یک واحد تولیدی برود بلکه باید از او خواسته شود آنچه که مورد نظر است را تولید کند و پس از آن مجوز واحد تولیدی به او داده شود. استعلامات مورد نیز برای احداث واحدهای تولیدی را باید دستگاه ها برای تولید کننده انجام دهند .

حسن زاده بیان کرد: اگر کسی می تواند تولید کند نباید پیچ و خم های اداری مانع او شوند، گفت: اگر گرفتاری هایی برای تولید کننده ایجاد کنیم، او از تولید فاصله خواهد گرفت و به بحث توزیع وارد می شود، کاری که نتیجه ای جز ایجاد تورم در کشور ندارد .

وی خاطرنشان کرد: بخش خصوصی شغل کاذب ندارد و شغل کاذب فقط مربوط به بخش دولتی است.

انتهای پیام