• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-11114-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس پلیس راهور خوزستان خبر داد:

صدور کد معاینه فنی برای خودورهای دوگانه سوز در سه شهر خوزستان

رئیس پلیس راهور خوزستان گفت: با تامین دستگاه‌های مورد نیاز، خودورهای دوگانه سوز می‌توانند در اهواز، ماهشهر و خرمشهر کد معاینه فنی دریافت کنند.

سرهنگ فرید کریمی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا _ منطقه خوزستان، با اشاره به برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی اظهارکرد: کلیه خودوهای شخصی که چهار سال از زمان تولیدشان گذشته است باید کد معاینه فنی داشته باشند.

وی افزود: همچنین باید خودوهای عمومی که یک سال از تولیدشان گذشته است کد معاینه فنی داشته باشند. کامیون‌ها جزو خودروهای عمومی محسوب می‌شوند.

رئیس پلیس راهور خوزستان گفت: در صورتی که خودروی فاقد معاینه فنی در کلانشهرها، جاده‌ها یا مناطق آزاد در حال تردد مشاهده شود جریمه خواهد شد که مبلغ این جریمه در کلانشهرها و مراکز استان‌ها 50 هزار تومان، در سایر شهرها 30 هزار تومان و در روستاها 20 هزار تومان خواهد بود.

کریمی‌زاده ادامه داد: همچنین در صورت همراه نداشتن گواهی معاینه فنی، خودرو در کلانشهرها و مراکز استان‌ها و جاده‌ها 10 هزار تومان و در سایر شهرها و روستاها پنج هزار تومان جریمه می‌شوند.

وی گفت: به خودروهایی که نقص فنی دارند و دودزا هستند نیز پلاک تعمیر داده می‌شود و پس از مراجعه به تعمیرگاه مجاز و رفع نقص فنی می‌توانند دوباره پلاک اصلی را تحویل بگیرند.

رئیس پلیس راهور خوزستان تصریح کرد: پیش از مشکلی در صدور کد معاینه فنی برای خودروهای دوگانه سوز پیش آمده بود که در حال حاضر یگان‌های ما در اهواز، ماهشهر و خرمشهر دستگاه‌های لازم را خریداری کرده‌اند و خودورهای دوگانه سوز می‌توانند کد معاینه فنی دریافت کنند.انتهای پیام