• جمعه ۱۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-2080-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مسافران نوروزی سری هم به خانه محسنی بهبهان بزنند

به مناسبت ایام نوروز خانه تاریخی محسنی بهبهان با ارائه برنامه‎های متنوع از جمله موزه تاریخ مصور بهبهان در حال خدمت‎رسانی به گردشگران نوروزی است.

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، ملک‎تاج اعتبار، بهره‎بردار این خانه تاریخی، با بیان این‎که خانه محسنی بهبهان به عنوان یکی از زیباترین خانه‎های تاریخی جنوب کشور با استقبال بسیاری زیادی در ایام نوروز مواجه شد، اظهار کرد: در این ایام برنامه‎های متنوعی در این خانه تاریخی برای گردشگران در جال اجرا است که از جمله آن‎ها می‎توان به اجرای موسیقی زنده با اشعار و خوانش بهبهانی اشاره کرد که با استقبال گسترده مردم و گردشگران تاکنون مواجه شده است.

وی با اشاره به پذیرایی دراین خانه تاریخی افزود: رستوران خانه محسنی با غذای سنتی، شربت‎خانه، دمنوش‎خانه و قهوه‎سرا با انواع نوشیدنی در خدمت مهمانان نوروزی است.

بهره‎بردار خانه محسنی با اشاره به کیفیت اقامت در این خانه تاریخی عنوان کرد: دو نوع اقامت سنتی و مدرن را در خانه محسنی برای گردشگران و مهمانان نوروزی تدارک دیده‎ایم که افراد و خانواده‎ها می‎توانند به فراخور میل و علاقه خود از این دو نوع اقامت استفاده کنند.
 
او خاطرنشان کرد: برخی اتاق‎ها را به صورت اختصاصی برای معرفی مشاغل قدیمی بهبهان آماده کرده‎ایم که در این اتاق‎ها برخی اشیاء را متناسب با کاربردشان در زمان قدیم به نمایش گذاشته‎ایم و می‎توان گفت به نوعی اتاق‎ها را به موزه تاریخ مصور بهبهان تبدیل کرده‎ایم.

اعتبار همچنین اجرای تئاتر موضوعی را از دیگر برنامه‎های این خانه تاریخی برای ایام نوروز عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد: در روزهای باقی‎مانده تا پایان نوروز شب‎های بسیار دل‎انگیزی برای مسافران این خانه رقم بخورد.

انتهای پیام