• چهارشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 973-781-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

ساعتی همراه با بانوان خوزستانی فوتسال ایران؛ از قهرمانی امروز تا دغدغه آینده

بانوان فوتسالیست ایرانی برای بار دیگر شایستگی‌های خود در آسیا را به رخ همگان کشیدند؛ قهرمانی که بازتاب بسیاری داشت و اعضای خوزستانی تیم‌‌ملی نیز در این موفقیت نقش داشتند؛ سه بانوی خوزستانی تیم‌ملی ایران با حضور در ایسنا از مسیر سخت رسیدن به قهرمانی امروز و دغدغه‌های آینده‌شان گفتند. آن‌ها همچنین افتخار می‌کنند که با داشتن حجاب ارزشمند اسلامی بر بام آسیا قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، رز جدید‌ی‌زاده مربی تیم‌ملی فوتسال بانوان به همراه طاهره مهدی‌پور و فرشته خسروی دو بازیکن خوزستانی این تیم، با حضور در تحریریه خبرگزاری ایسنا درخصوص قهرمانی تیم‌ملی در آسیا، بازتاب این قهرمانی، چگونگی حمایت مسوولان برای حفظ این عنوان، وضعیت فوتسال بانوان کشور و دغدغه‌های‌شان صحبت کردند که مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
|

*رز جدیدی‌زاده: برای قهرمانی در آسیا سخت و فشرده تمرین می‌کردیم

رز جدیدی‌زاده، مربی تیم‌ملی فوتسال با تشریح چگونگی آمادگی تیم برای حضوری پر قدرت در جام ملت‌های آسیا، اظهارکرد: از اواخر تیرماه سال 96 به عنوان کادر جدید تیم‌ملی همراه با خانم مظفر (سرمربی تیم) به تیم اضافه شدیم که جا دارد از کادر قبلی یعنی خانم سلیمانی و خانم محمودی نیز بابت تلاش هایشان قدردانی کنم. به هر حال زمانی که به تیم پیوستیم، بازیکنان کمی از نظر فنی و روحی به هم ریخته بودند و زمانی که در مسابقات ترکمنستان شرکت کردیم، بازیکنان شرایط مطلوب فعلی را نداشتند و با کمی بدشانسی نیز متاسفانه در رده سوم قرار گرفتیم.

وی ادامه داد: ولی وقتی لیگ برتر کشور به پایان رسید، اردوها و تمرینات مستمر و فشرده‌ای داشتیم، به صورتی که اصلا استراحت نداشتیم و حتی در تعطیلات عید نیز بازیکنان در کنار خانواده های‌شان نبودند. خوشبختانه روند بدنسازی بازیکنان خوب پیش رفت، ضمن این‌که حضور یک روانشناس خوب در کنار تیم بسیار از نظر روحی روانی به بازیکنان کمک کرد. همچنین فدراسیون هشت بازی دوستانه برای تیم در نظر گرفت که ماحصل تمام این سختی‌ها و تمرینات فشرده، قهرمانی در آسیا شد.

*کسی نتیجه فینال برابر ژاپن را پیش‌بینی نمی‌کرد

این مربی خوزستانی با اشاره به دیدار حساس ایران در فینال برابر ژاپن، گفت: سطح مسابقات بسیار بالا بود و شاید کسی فکر نمی‌کرد که در بازی برابر ژاپن با نتیجه 5 بر 2 به برتری برسیم ولی بازیکنان ما آن قدر از نظر فنی رشد کرده بودند که می‌دانستیم عملکرد بسیار خوبی خواهند داشت. همه پیش از بازی فینال تصور می‌کردند که ما نهایتا با یک گل بیشتر از ژاپن به برتری برسیم و هیچ کسی این نتیجه را پیش‌بینی نمی‌کرد. از همان ابتدای مسابقات می‌دانستیم ویتنام تیم خوبی است و ژاپن و تایلند نیز رقبای اصلی ما محسوب می‌شوند.

وی با بیان این که حضور صانعی به عنوان مشاور فنی، دغدغه ما مربیان تیم را کمتر کرده بود، افزود: جا دارد از آقای صانعی به عنوان آنالیزور و مشاور فنی و همچنین از آقای فراشی مشاور دروازه‌بانان تیم قدردانی کنم. نقش آقای صانعی خیلی پررنگ بود و بسیار به تیم کمک کرد. حضور او دغدغه ما مربیان را بسیار کمتر کرده بود و از نظر فنی و روحی روانی بسیار به تیم کمک کرد. آقای صانعی در مسابقات آسیایی 2015 نیز کنار تیم بود و برای این مسابقات نیز بسیار تلاش کردیم که به تیم‌ملی اضافه شود و خدا را شکر با تلاش‌های خانم صوفی‌زاده این مهم محقق شد.

*می‌دانستم قهرمان آسیا می‌شویم

جدیدی‌زاده عنوان کرد: صادقانه بگویم وقتی از ایران عازم مسابقات آسیایی شدیم، خانم مظفر کمی دلشوره داشت ولی خود من همان‌طور که برای لیگ برتر این احساس را داشت که تیم پالایش نفت آبادان قهرمان لیگ خواهد شد، برای این مسابقات هم این حس در من وجود داشت که قهرمان می‌شویم. شاید وجود آقای صانعی بود که برای ما قوت قلب بود زیرا شناخت کاملی از او دارم و می‌دانستم از نظر روحی روانی بسیار به تیم کمک می‌کند.

وی بیان کرد: به هر حال می‌دانستم که قرار است اتفاق خوبی برای تیم بیفتد و حتی این موضوع را با توجه به این‌که خانم مظفر کمی دلشوره داشت به او نیز گفتم. شب مسابقه ما مربیان و شاید بازیکنان با توجه به دلهره‌ای که داریم، نمی‌توانیم بخوابیم. خود من نیز شب بازی فینال فکر می‌کنم تنها یک ساعت خوابیدم و این دلهره را داشتم که فردا چه اتفاقی خواهد افتاد. هر چند که تلاش می‌کردم به گونه‌ای رفتار کنم که تنها بتوانم به بازیکنان انرژی بدهم.
|

*دختران ایرانی اتفاق بزرگی را رقم زدند

مربی تیم ملی فوتسال بانوان عنوان کرد: روز بازی فینال در نیمه نخست، تیم ژاپن فشار زیادی به ما وارد کرد که وجود خانم توسلی درون دروازه بسیار به ما کمک کرد و شاید اگر ما در همان دقایق یک گل می‌خوردیم، شرایط تغییر می‌کرد. در نیمه دوم بازیکنان ما آن‌قدر خوب ظاهر شدند که توانستیم در مدت زمان یک دقیقه و 10 ثانیه، سه گل به ثمر برسانیم. ژاپن یکی از تیم‌های قدرتمند جهان است و پیروزی برابر این تیم کار آسانی نبود. در کل تیم‌هایی از جمله ژاپن، ویتنام و چین هر روز در بخش بانوان در حال پیشرفت هستند و به نظرم باتوجه به این موضوع دختران ایرانی کار بسیار بزرگی را انجام دادند.

*بازتاب این قهرمانی به دلیل حجاب ارزشمند اسلامی بانوان ایرانی بود

وی درباره علت بازتاب بسیار ابن قهرمانی نیز خاطرنشان‌کرد: بانوان ما برای همین مسابقات، 8، 9 تیکه لباس به تن داشتند و هوای تایلند نیز بسیار گرم بود. ما در این شرایط بازی کردیم، در حالی که سایر تیم‌ها این چنین شرایطی را تجربه نکردند. فکر می‌کنم بازتاب این قهرمانی به خاطر حجاب اسلامی و ارزشمند بانوان ایرانی بود و اینکه بانوان نشان دادند حجاب نمی‌تواند مانع از ورزش کردن آن ها شود. در کل شرایط سختی یود ولی بانوان ما بر آن غلبه کردند.

جدیدی‌زاده حفظ این قهرمانی را سخت تر دانست و عنوان کرد: کاری که بازیکنان ما انجام دادند، بسیار شایسته بود. قهرمانی لذت خاصی دارد ولی من می‌گویم حفظ این قهرمانی سخت‌تر است و این که بخواهیم از حیثیت این قهرمانی دفاع کنیم، استرس بیشتری دارد؛ آن هم در شرایطی که تمام تیم‌ها به خوبی حمایت می‌شوند. ما نیز باید از اکنون با برنامه‌های منسجم به فکر حفظ این عنوان باشیم.

*باید به فکر جوانگرایی در فوتسال بانوان باشیم

وی در ادامه با تاکید بر این‌که باید بتوانیم برای سال‌های آینده فوتسال بانوان جوانگرایی کنیم، گفت در بخش آقایان چندین سال است که سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و خدا را شکر نتایج بسیار خوبی کسب می‌شود. فضا برای آقایان بسیار خوب است و در مدارس نیز این رشته برای آقایان وجود دارد، ضمن این که هر پسر بچه‌ای در کوچه نیز می‌تواند به راحتی به رشته فوتبال یا فوتسال بپردازد ولی در بخش بانوان چنین فضاهایی وجود ندارد و کمی دغدغه ما این است که نسل فعلی فوتسال بانوان، نسل قدیمی است که طی صحبت‌هایی که با خانم مظفر و بخش کمیته فوتسال فدراسیون داشتیم، این بود که بتوانیم برای سال‌های آینده فوتسال بانوان جوانگرایی کنیم.

این مربی خوزستانی ادامه داد: استعدادهای بسیاری در کشور داریم و البته قبلا هم گفته‌ام که باید بتوانیم اسپانسر داشته باشیم تا با دغدغه کمتر به فکر پیشرفت هر چه بیشتر این رشته باشیم. به طور مثال در شهرستان ایذه استان خوزستان، استعدادهای خوب و نخبه‌ای داریم و همیشه گفته‌ام که این شهرستان در فوتسال بانوان سرآمد است زیرا تاکنون سطح ورزشکارانی که به تیم ملی فوتبال و فوتسال تزریق کرده، بالا است. به هر حال این دغدغه را داریم که با توجه به این که تیم‌های ملی پایه‌ای برای رشته فوتسال نداریم، بشود تیم نوجوانان و جوانان فوتسال بانوان را هم تشکیل داد. با آقای ترابیان نیز صحبت خواهیم کرد تا این موضوع در بخش بانوان محقق شود. استعدادهای بسیار خوبی در سطح کشور داریم و واقعا حیف است که دیده نشوند.

*قرار است از نظر شغل چه اتفاقی برای این دختران رخ دهد؟

وی در ادامه با اشاره با دغدغه تمام بازیکنان تیم ملی، گفت: بیشتر بازیکنان ما دور از خانواده‌های خود هستند و در کنار تحصیل، سخت ورزش می‌کنند و هدف‌شان به اهتزاز در آوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران در میادین مختلف بین‌المللی است. اما سوال این است که به دنبال این همه تلاش، قرار است چه اتفاقی برای این دختران رخ دهد و چه حمایتی از نظر آینده کاری از آن ها خواهد شد؟ ما این پیشنهاد را به وزیر ورزش داده‌ایم که دختران بتوانند به عنوان مربیان تربیت بدنی استخدام آموزش و پرورش شوند تا حداقل دختران دیگری که می‌خواهند وارد ورزش شوند، وقتی به این دختران که الگوی آن ها هستند، نگاه می‌کنند متوجه شوند که تلاش‌های آن ها بی‌ثمر نخواهد بود و دیده می‌شوند. همچنین از مسوولان خواهش می‌کنم آن پاداشی که این بازیکنان لایق آن هستند به آن ها اهدا شود.

*مسوولان خوزستانی سه ملی‌پوش فوتسال را دریابند

  جدیدی‌زاده بیان کرد: همچنین امیدوارم اسپانسرهای قوی‌ای از ورزش بانوان حمایت کنند. تیم ملی در حال حاضر 14 بازیکن دارد. آن هم بازیکنانی که در آسیا از نام ایران دفاع کردند و برای انجام این کار از زندگی‌شان گذشتند و حق‌شان است که نگاه روشن‌تری به آن ها شود. همچنین با توجه به این که خوزستان در حال حاضر سه ملی‌پوش در بخش بانوان دارد و آینده این رشته هستند، باید مسوولان خوزستانی توجه بیشتری به این بانوان داشته باشند. این سه بازیکن در حال حاضر الگوی ورزش استان هستند و امیدوارم مسوولان این دختران را دریابند.

*از سال 2015 به بعد، نگاه به فوتسال بانوان بهتر شده است

وی با بیان این که از سال 2015 به بعد، نگاه مسوولان کشور به فوتسال بهتر شده است، افزود: مطمئنا این قهرمانی صد درصد این نگاه را بهتر از این هم خواهد کرد ولی امیدوارم وجود اسپانسرهای قوی به این بانوان کمک کند تا بیشتر دیده شوند. این بانوان وقت زیادی را صرف بازی های لیگ برتر می کنند ولی حقوق زیادی دریافت نمی‌کنند. ما خانم‌ها نیز مانند آقایان کار می‌کنیم و حق این دختران است که با نگاه حرفه‌ای‌تری به آن ها نگاه شود.
|

*با اعزام نشدن بانوان به المپیک شاید برخی فوتسال را کنار بگذارند

این مربی خوزستانی در ادامه در خصوص علت عدم اعزام تیم فوتسال بانوان ایران به مسابقات المپیک آرژانتین، گفت: قبل از این که به مسابقات آسیایی اعزام شویم، این موضوع را که این دختران مستعد نمی‌توانند به المپیک اعزام شوند، شنیده بودیم که واقعا ناراحتت کننده بود. به هر حال با توجه به قانونی که AFC قرار داده است، از دست مسوولان ایرانی خارج است که دو تیم آقایان و بانوان بتوانند به این مسابقات اعزام شوند.

وی افزود: به هر حال این اتفاق قبل از عنوان قهرمانی ما در آسیا بود و با توجه به این که در ترکمنستان سوم شده بودیم، فدراسیون نمی‌توانست این ریسک را کند که آیا تیم ملی ایران در جام ملت‌ها قهرمان یا نایب قهرمان خواهد شد که بتواند تیم بانوان را برای المپیک معرفی کند؛ به همین دلیل و این که شاید تیم آقایان کمی آماده‌تر از تیم بانوان بود، فدراسیون این احساس را داشت که آقایان می‌توانند نتیجه بهتری در المپیک بگیرند ولی باید بگویم اعزام نشدن بانوان به المپیک باعث می‌شود که بازیکنان از نظر روحی آسیب ببینند و شاید حتی برخی از آن ها فوتسال را هم کنار بگذارند. دختران با استعدادی داریم که می‌توانند حرف برای گفتن داشته باشند و امیدوارم مسوولان این موضوع را مدیریت کنند.

*تا عَرق این دختران خشک نشده است، شایسته از آن ها قدردانی شود

جدیدی‌زاده در بخش پایانی صحبت های خود، گفت: جا دارد از فدراسیون، آقای ساکت و خانم صوفی زاده که واقعا پیگیر مسایل بانوان هستند و هر آن چه نیاز داشتیم را فراهم کردند تا در نهایت قهرمان شویم، قدردانی کنم. این قهرمانی با تلاش زیاد به دست آمد و طبق فرمایش حضرت علی (ع) که می‌فرماید "مزد کارگر قبل از این که عرق آن خشک شود، پرداخته شود" امیدوارم حق و حقوق این دختران هر چه سریعتر پرداخت شود و در خور و شایستگی این بازیکنان، از آن ها تقدیر شود تا دلسرد نشوند و به گونه‌ای قدردانی کنیم که خستگی از تن این دختران خارج شود. من خوب می‌دانم که این دختران چه سختی‌هایی را تحمل کردند.
|

*طاهره مهدی‌پور: مقتدرانه قهرمان آسیا شدیم

در ادامه این گفت‌وگو طاهره مهدی‌پور، گلر تیم ملی فوتسال بانوان ایران نیز با اشاره به سطح مسابقات جام ملت های آسیا، اظهارکرد: من در سال 2015 نیز همراه با تیم ملی در مسابقات آسیایی حضور داشتم و به نظر من سطح مسابقات امسال با توجه به پیشرفت تمام تیم‌ها بالاتر بود. با توجه به قهرمانی 2015 بسیار استرس داشتیم وکه بتوانی مجددا این عنوان را کسب کنیم. برای رسیدن به این مهم، بسیار و به صورت فشرده تمرین می‌کردیم و به دنبال این بودیم که جواب زحمات‌مان را بگیریم. تمام تیم‌ها عملکرد خوبی داشت و توانستیم مقتدرانه تمام رقبا را پشت سر بگذاریم و قهرمان آسیا شویم.

وی با بیان این که مطمئن بودم قهرمانی ازآن تیم ایران خواهد شد، افزود: بازیکنان و کادر فنی برای حضور خوب در این رقابت‌ها بسیار تلاش کردند که جا دارد از خانم جدیدی‌زاده، مظفر و آقای صانعی نیز قدردانی کنم. ما چهار پنج ماه به صورت مداوم تمرین کردیم و از تمام زندگی‌مان برای رسیدن به این عنوان گذشتیم. سختی های بسیاری را متحمل شدیم ولی خود من به شخصه مطمئن بودم که قهرمان می‌شویم.

*در مسیر قهرمانی حمایت خوب فدراسیون تاثیر بسیاری داشت

این دروازه بان خوزستانی در پاسخ به این سوال که آیا تمامی شرایط لازم از سوی فدراسیون برای پا گذاشتن در مسیر قهرمای فراهم شده بود؟ گفت: بله، جا دارد از فدراسیون فوتبال تشکر کنم. آن ها واقعا تلاش کردند و بخش مهمی از این قهرمانی را مدیون فدراسیون هستیم زیرا اردوهای متوالی و بازی‌های تدارکاتی خیلی خوبی برای تیم در نظر گرفته بودند. فراهم کردن این شرایط تاثیر بسیار زیادی در روند خوب تیم و برطرف کردن نقاط ضعف مان داشت. ما با این پشتوانه خوب توانستیم قهرمانی آسیا را به دست آوریم.

*وقتی جام را بالای سر بردیم، قهرمانی 2015 از خاطرم گذشت

وی درباره بازی حساس و سرنوشت ساز با تیم ژاپن در فینال نیز عنوان کرد: پیش از بازی فینال وقتی فضای مجازی را بررسی می‌کردم و پیام‌هایی که برایم ارسال می‌شد، همه پیشاپیش قهرمانی تیم را تبریک گفته بودند و همین موضوع شخصا به خود من این انگیزه را می‌داد که باید چندین برابر تلاش کنیم تا قهرمان شویم. زمانی که بازی شروع شد و من روی نیمکت بودم و هنوز به گل نرسیده بودیم، دائما دعا می‌کردم تا قهرمان شویم.  زمانی که سوت پایان مسابقه به صدا درآمد و با نتیجه 5 بر 2 قهرمان شدیم، مثل این که جسم من دیگر در زمین مسابقه نبود و از خوشحالی نمی‌دانستم باید چکار کنم و سر از پا نمی‌شناختم. وقتی که که جام را بالای سرمان بردیم، قهرمانی 2015 را دوباره به یاد آوردم و دائما زیر لب می‌گفتم، خدایا شکرت، واقعا حس خوبی بود و امیدوارم سال‌های آینده نیز این قهرمانی تکرار شود.
|
*خوشحالم که با حجاب بر بام آسیا قرار گرفتیم

مهدی‌پور درباره حجاب بانوان ایران در این رویداد نیز گفت: واقعا حجاب محدودیت نیست و من خوشحالم که توانستیم با داشتن چنین حجابی بر بام آسیا قرار بگیریم و نشان دهیم دختران ایرانی در هر شرایطی می‌توانند شایستگی‌های خود را نشان دهند.

وی در ادامه بیان کرد: فدراسیون همیشه به ما کمک کرده و پشتیبان‌مان بوده است و واقعا این موضوع را به چشم دیده‌ایم. همچنین فدراسیون پاداش تیم ملی فوتسال بانوان را با پاداش آقایان برابر در نظر گرفت و این بسیار ارزشمند است، البته هنوز از سوی شهرستان و استان، حمایتی صورت نگرفته است که امیدوارم ما بانوان در استان خودمان هم بیشتر دیده شویم. خدا را شکر فوتسال ایران پیشرفت بسیار زیادی داشته است و این هم به خاطر حمایت‌های فدراسیون و زحمات خانم صوفی‌زاده و مربیان تیم ملی است.

*اسپانسر قوی باعث تکرار این قهرمانی می‌شود

این گلر تیم ملی فوتسال بانوان درباره چگونگی حفظ این قهرمانی نیز گفت: مسوولان باید حمایت بیشتری داشته باشند و امیدوارم مسوولان استانی و باشگاهی رسیدگی بیشتری به بازیکنان خود داشته باشند. به نظر من وجود اسپانسرهای قوی باعث می‌شود که ورزش بانوان سراسر کشور بیشتر از این دیده شود و همین در پیشرفت هر چه بیشتر فوتسال بانوان و حفظ این عنوان تایر بسیاری دارد.
|

*لقب من در تیم ملی "جوجه عقاب" است

مهدی‌پور درباره لقبی که فرزانه توسلی گلر اول تیم ملی به او داه است نیز عنوان کرد: فرزانه لقب "جوجه عقاب" را به من داده است.

*مطمئنم روزهای روشنی در انتظارم است

وی "عابدزاده" و "کاسیاس" را الگوی ورزشی خود دانست و گفت: از 15 سالگی وارد تیم ملی فوتسال شدم و اکنون 21 سال دارم. از همان زمان نیز در مسابقات بین‌المللی، جهانی آسیایی شرکت کردم و توانستم تجربیات خوبی کسب کنم. مطمئنم با یاری خدا روزهای روشنی در انتظارم است. در این مدت تمام تلاشم این بوده که به خوبی خودم را ثابت کنم.

این دروازه‌بان خوزستانی در پایان عنوان کرد: از تمام مربیانی که از ابتدای آغاز این راه به من کمک کردند، خانم‌ها محمدی، نوروزی، سلیمانی، مظفر و جدیدی‌زاده بسیار تشکر می‌کنم. این مربیان باعث شدند که من اکنون این جای راه باشم. باز هم از مسوولان می‌خواهم که نگاه ویژه‌تری به ما داشته باشند.
|

*فرشته خسروی: تنها با قهرمانی می‌توانستیم پاسخگوی تلاش فدراسیون باشیم

همچنین در ادامه این گفت و گو فرشته خسروی ملی پوش خوزستانی تیم ملی فوتسال بانوان ایران درخصوص رقابت های قهرمانی آسیا، اظهارکرد: باضافه شدن کادر جدید به تیم ملی، تغییرات اساسی ایجاد شد. در اولین گام در مسابقات ترکمنستان به عنوان سومی رسیدیم که البته با توجه به شرایطی که داشتیم، نتوانستیم انتظارات را برآورده کنیم. بعد از آن نیز حمایت‌های فدراسیون بیشتر شد و با در نظر گرفتن بازی‌های دوستانه و اردوهای مستمر به صورتی از تیم حمایت کرد که بتوانیم عنوان قهرمانی را کسب کنیم. واقعا با چیزی جز قهرمانی هم نمی‌توانستیم جواب این همه لطف و محبت را بدهیم.

*پس از مسابقات ترکمنستان، پیشرفت تیم‌ملی فوق‌العاده بود

وی ادامه داد: من در مسابقات آسیایی سال 2015 در تیم ملی حضور نداشتم و پیش از این در رشته فوتبال فعالیت می‌کردم و از سال 94 به بعد وارد رشته فوتسال شدم. جام ملت‌های آسیای 2018 اولین رویداد آسیایی من بود که به نظرم مسابقات سطح خیلی بالایی داشت و تیم‌ها پیشرفت خیلی خوبی داشتند، البته تیم ملی ایران هم از مسابقات ترکمنستان به بعد از پیشرفت فوق‌العاده‌ای برخوردار بود.

*می‌دانستیم قهرمان نشویم، دیگر آن حمایت لازم از ما نخواهد شد

این ملی پوش خوزستانی با بیان این که تنها به فکر کسب عنوان قهرمانی آسیا بودیم، عنوان کرد: زمانی که در نیمه نهایی به برتری رسیدیم، با توجه به این که تنها برای قهرمانی پا به این مسابقات گذاشته بودیم، می‌دانستیم اگر دوم شویم، هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد و دیگر آن حمایت لازم از ما نخواهد شد. تمام تمرکز و انرژی‌مان را برای بازی فینال گذاشتیم و بازیکنان تمام تلاش خود را کردند و به نظر من فوق‌العاده بودیم و خدا را شکر قهرمان هم شدیم. پس از کسب این عنوان نیز حس و حال بسیار خوبی داشتیم. من قهرمانی در لیگ برتر را تجربه کرده ام ولی حس قهرمانی در آسیا واقعا متفاوت است.
|

*افتخار می‌کنیم که با این حجاب اسلامی بازی می‌کنیم

وی با بیا این که افتخار می‌کنیم که با این حجاب اسلامی بازی می‌کنیم، گفت: باید آن چه مذهب و دین ما به آن تاکید دارد را انجام دهیم. واقعا این حجاب محدودیتی برای ما ندارد و افتخار می‌کنیم که با این حجاب اسلامی بازی می‌کنیم و خدا را شکر که با همین حجاب هم عنوان قهرمانی را به دست آوردیم.

*مسوولان آینده کاری ما را تضمین کنند

خسروی با اشاره به دغدغه خود و هم تیمی هایش، ادامه داد: تمام زندگی‌مان را برای این ورزش گذاشته‌ایم و با توجه به این که به صورت حرفه‌ای رشته فوتسال را دنبال می‌کنیم، واقعا نمی‌توانیم به سمت شغل دیگری برویم و در طول سال دائما درگیر مسابقات لیگ و اردوهای تیم ملی و بازی‌های ملی هستیم، ضمن این که درس هم می‌خوانیم. با توجه به این شرایط از مسوولان می‌خواهم که برای آینده ما کاری کنند تا بدانیم 10، 15 سالی که برای ورزش گذاشته‌ایم، ثمری داشته است و به گونه‌ای خیال‌مان از آینده‌مان راحت باشد و بدانیم بابت این همه تلاش و تمرین فشرده، پشتوانه‌ای داریم. زمانی که از مسابقات آسیایی برگشتم، آقای خادمی نماینده ایذه با حضور در خانه ما بابت کسب این عنوان از من قدردانی کرد که از او تشکر می‌کنم ولی واقعا انتظار من این است که آینده کاری ما تضمین شود.

*اسپانسرهای قوی می‌توانند ورزش بانوان را متحول کنند

وی در ادامه وجود اسپانسرهای قوی در ورزش بانوان را مهم و ضروری دانست و گفت: اسپانسرهای قوی واقعا می‌تواند ورزش بانوان را متحول کنند و باعث شوند که بانوان بیشتر دیده شودند. به طور مثال در لیگ برتر فوتسال بانوان به دلیل عدم وجود اسپانسرهای قوی همیشه شاهد هستیم که لیگ با تعداد تیم‌های بسیار آغاز می‌شود ولی در اواسط لیگ به دلیل عدم حمایت، شرایط کاملا تغییر می‌کند و برخی تیم‌ها کنار می‌کشند و این دغدغه‌ای است که هر سال با آن مواجه هستیم.

این فوتسالیست با اشاره به لقبی که به او در تیم ملی داده شده است، عنوان کرد: با توجه به این که من تنها چپ‌پای تیم هستم، فهیمه زارعی به من لقب چپولی را داده است. همچنین باتوجه به این که در ذشته فوتبالیست بوده‌ایم، الگوی ورزشی‌ام "مسی" است.
|

*در فوتسال راه طولانی در پیش دارم

وی در ادامه، گفت: در حال حاضر 21 ساله هستم و در فوتسال راه طولانی در پیش دارم و می‌توانم تجربیات زیادی کسب کنم. آینده خودم را خوب و روشن می‌بینم و امیدوارم بتوانم به آن چه برای خودم متصور هستم، برسم.

*امیدوارم امکانات بیشتری برای بانوان در نظر گرفته شود

خسروی در پایان با بیان این که با کسب این قهرمانی قطعا مسوولان متوجه شدند که بانوان چه پتانسیلی دارند و امیدوارم امکانات بیشتری برای ما در نظر گرفته شود، خاطر نشان کرد: از فدراسیون فوتبال و مسوولان شهرستان ایذه و آقای خادمی قدردانی می‌کنم. همچنین جا دارد از مربیانم خانم‌ها جدیدی‌زاده، مظفر، سلیمانی، بابایی، نوروزی و محمدی و همچنین امامی‌زاده، سعادت و زیبا نیز بابت تلاش ها و حمایت هایشان قدردانی کنم.

گفت‌و‌گو از: پریسا زنگنه‌منش - ایسنا خوزستان

انتهای پیام