• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-3876-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رییس آموزش وپرورش استثنایی استان خبر داد:

ثبت نام ۹۰۰ دانش آموز خوزستانی در آزمون های جهش تحصیلی

رییس  آموزش و پرورش استثنایی خوزستان از ثبت نام ۹۰۰ دانش آموز خوزستانی در آزمون های جهش تحصیلی و ادامه فرآیند برگزاری آزمون ها تا ۹ مردادماه و اعلام نتایج قطعی این آزمون در ۲۰ مردادماه خبر داد.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، علی ممبینی با بیان اینکه آزمون های جهش تحصیلی به میزبانی ۸ شهرستان از تاریخ ۲۴ تیرماه آغاز و تا ۹ مردادماه ادامه خواهد یافت، اظهار کرد: اهواز، ایذه، اندیمشک، ماهشهر، مسجد سلیمان، بهبهان، آبادان و شوشتر شهرهای برگزار کننده این آزمون ها هستند. 

وی افزود: اولیا می بایست به مدارس محل تحصیل فرزند خود مراجعه و اطلاعات اولیه خود را در سامانه سنجش ثبت کنند و سپس با مراجعه به پایگاه های سنجش مستقر در هر شهرستان ضمن نوبت گیری مبلغ آزمون  را واریز کنند.

ممبینی با برشمردن شرایط لازم جهت شرکت در آزمون جهش تحصیلی، گفت: تنها دانش آموزانی که دارای ارزشابی پایانی "خیلی خوب" در تمامی دروس هستند می توانند در این آزمون ثبت نام کنند. پرونده ها و مدارک دانش آموزان متقاضی پس از بررسی و رفع نواقص توسط کارشناسان آموزش ابتدایی مناطق و نواحی آموزش و پرورش سراسر استان به اداره آموزش و پرورش استثنایی ارسال خواهد شد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان اضافه کرد: پس از تجمیع اطلاعات متقاضیان واجد شرایط در سامانه متمرکز سنجش، والدین دانش آموزان می توانند جهت نوبت گیری آزمون حضوری از نیمه دوم تیرماه با به همراه داشتن مدارکی از جمله کاربرگ شماره 1 ، کپی شناسنامه و کپی کارنامه و کارنامه کیفی-توصیفی برابر با اصل پایه تحصیلی فعلی و کلیه ی سنوات قبل دانش آموز با کسب رتبه "خیلی خوب" در همه ی دروس دانش آموز و مبلغ 750 هزار ریال هزینه سنجش نسبت به مراجعه به نزدیک ترین پایگاه سنجش سلامت در محل زندگی خود اقدام کنند. زمان و مکان آزمون و مصاحبه حضوری به متقاضیان در محل پایگاه اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه آزمون جهش تحصیلی برای 3 نوع گروه دانش آموزی برگزار خواهد شد، توضیح داد: جهش از پایه اول به سوم، پایه دوم به چهارم، پایه سوم به پنجم و پایه چهارم به ششم ابتدایی امکان پذیر خواهد بود.
 
ممبینی در پایان گفت: نتایج این آزمون پس از انجام تمام ارزیابی های استان در ۱۵ تا ۲۰ مردادماه سال جاری صرفا از طریق سامانه سنجش اعلام خواهد شد که توسط مدیران مدارس مربوطه قابل دریافت است.

انتهای پیام