• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-1076-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تاكيد روسای جهاد دانشگاهی و پارك علم و فناوری خوزستان بر توسعه همكاری‌های مشترك

روساي سازمان جهاد دانشگاهي و پارك علم و فناوري خوزستان با يكديگر ديدار و در خصوص گسترش همكاري‌هاي دو مجموعه گفت‌وگو كردند.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، سيدعليرضا علوي، رييس سازمان جهاد دانشگاهي خوزستان در اين ديدار با اشاره به سابقه همكاري‌هاي جهاد دانشگاهي و پارك علم و فناوري، گفت: يكي از نشانه‌هاي توسعه‌نيافتگي اين است كه مجموعه‌هاي دانشگاهي و سازمان‌هاي مسئول ايجاد اشتغال، به‌جاي اينكه به فكر بهبود شرايط باشند، به دنبال اين هدف باشند كه نام و نشان سازماني بر روي يك كار ثبت شود؛ در كشور، پول به ميزان كافي وجود دارد و شبكه‌هاي ارتباطي نيز به‌خوبي در دسترس هستند و در چنين شرايط بايد فرهنگ كسب و كار ايجاد شود.

وي افزود: فعاليت در زمينه اشتغال دانش‌آموختگان، از جمله وظايف محول شده به جهاد دانشگاهي از سوي شوراي عالي انقلاب فرهنگي است و در نقشه جامع علمي كشور نيز ماموريت‌هايي در زمينه ايجاد اشتغال و آماده‌سازي دانش‌آموختگان براي ورود به فضاي كسب و كار، به جهاد دانشگاهي واگذار شده است.

علوي با اشاره به اخذ مجوز فعاليت مركز رشد فناوري‌هاي نوين سلامت براي فعاليت در استان خوزستان، تصريح كرد: اساسنامه اين مركز به تصويب هيات امناي جهاد دانشگاهي رسيده و مجوزهاي لازم نيز از وزارت بهداشت اخذ شده است و اين مركز در ماه جاري فعاليت خود در استان خوزستان را آغاز مي‌كند. در خصوص فعاليت اين مركز، قطعا رابطه‌اي منطقي و كارآمد ميان جهاد دانشگاهي و پارك علم و فناوري ايجاد خواهد شد، زيرا پارك علم و فناوري نيز در زمينه مراكز رشد، حامل تجربه ارزشمندي است و قطعا از اين تجربه براي توسعه فعاليت مركز رشد فناوري‌هاي نوين سلامت نيز استفاده خواهد شد.

رييس سازمان جهاد دانشگاهي خوزستان با اشاره به فعاليت‌هاي رسانه‌اي جهاد دانشگاهي، تاكيد كرد: خبرگزاري ايسنا نيز آمادگي دارد در زمينه ترويج فرهنگ كسب و كار در استان وارد عمل شود.

به گزارش ایسنا، دكتر بابك مختاري، رييس پارك علم و فناوري خوزستان نيز در اين ديدار اظهار كرد: تعداد سه هزار و 200 شركت دانش‌بنيان در كل كشور فعاليت دارند كه از اين تعداد، يك‌هزار و 600 شركت در تهران و البرز و 300 شركت در اصفهان مستقر هستند؛ در استان خوزستان 84 شركت دانش‌بنيان فعاليت دارند كه در اين زمينه رتبه ششم كشور را در اختيار داريم و با توجه به حجم شركت‌هاي موجود در تهران و البرز، مي‌توان گفت جايگاه مناسبي است.

وي با اشاره به سابقه همكاري پارك علم و فناوري و جهاد دانشگاهي، افزود: در ابتداي فعاليت پارك در استان خوزستان، صحبت‌هايي بود مبني بر اينكه اين دو مجموعه رقيب يكديگر هستند، اين در حالي است كه در سال‌هاي گذشته مشاركت بسيار خوبي در زمينه‌هاي مختلف از جمله برپايي رويدادهاي استارتاپ ميان اين دو مجموعه شكل گرفته و هم‌افزايي لازم ايجاد شده است.

مختاري با اشاره به ايجاد مركز رشد فناوري‌هاي نوين سلامت در جهاد دانشگاهي خوزستان، تاكيد كرد: در حوزه پزشكي و سلامت، فعاليت‌هاي بسياري مي‌توان انجام داد و خلاء در اين زمينه بسيار زياد است و پارك علم و فناوري نيز از ايجاد مركز رشد فناوري‌هاي نوين سلامت در جهاد دانشگاهي حمايت مي‌كند و در اين خصوص مشاركت خواهيم داشت.

رييس پارك علم و فناوري خوزستان با اشاره به ضرورت حمايت از شركت‌هاي دانش‌بنيان، تصريح كرد: مسئولان استان بايد از شركت‌هاي دانش‌بنيان حمايت كنند، زيرا حمايت از اين شركت‌ها، كمك به توسعه اشتغال در استان است. اگرچه نسبت به سال 90، ميزان بي‌كاري در استان 11 درصد كاهش يافته است، ولي خوزستان همچنان استاني با درصد بي‌كاري بالا است و به همين دليل لازم است از شركت‌هاي دانش‌بنيان و كسب‌وكارهاي نوپا حمايت كنيم.

وي گفت: پارك علم و فناوري در زمينه حمايت از مركز رشد فناوري‌هاي نوين سلامت، ايجاد كانون‌هاي شكوفايي و خلاقيت و برپايي فرآفرين با موضوعات مختلف آماده همكاري با جهاد دانشگاهي است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: