• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-1180-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

انجمن هنرهای تجسمی خوزستان سرانجام صاحب خانه شد

پس از کش و قوس‎های فراوان بالاخره ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز به عنوان محل جدید استقرار انجمن هنرهای تجسمی خوزستان انتخاب شد.
  
سیدجلال خراسانی، رییس انجمن هنرهای تجسمی استان در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا ـ منطقه خوزستان، اظهار کرد: طی جلسه‎ای که چهارشنبه (سوم آبان‎ماه 96) با دکتر جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، برگزار کردیم احکام هیات موسس انجمن به صورت رسمی به 12 نفر عضو تحویل داده شد. 
  
وی همچنین از استقرار دفتر انجمن هنرهای تجسمی استان در محل جدید خبر داد و افزود: در این جلسه به صورت قطعی مقرر شد دفتر انجمن هنرهای تجسمی استان در ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهواز جنب موزه هنرهای معاصر اهواز مستقر شود. 
  
رییس فعلی انجمن هنرهای تجسمی خوزستان با بیان این‎که از امروز (شنبه) با استقرار در محل جدید، فرآیند عضوگیری انجمن آغاز می‎شود گفت: در جلسه‎ای که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، بررسی کلی‎ نیز روی اساسنامه انجمن انجام شد و اینک شرایط برای عضوگیری مهیا شده است. 
  
وی بیان کرد: هیات موسس انجمن هنرهای تجسمی پیش از تحویل گرفتن مکان وارد کار اجرایی شدند و تقریبا شرایط عضوگیری رشته‎های مهم هنرهای تجسمی آماده است و ما فقط باید این شرایط را برای کل استان فراخوان کنیم. در حال حاضر نیز فرم‎های فراخوان آماده هستند و به یاری خدا از روزهای آینده این فرم‎ها را در قالب فراخوان ارایه خواهیم داد تا هنرمندان براساس شرایط عمومی و اختصاصی موجود درآن، جهت عضو شدن اقدام کنند. 
  
خراسانی اضافه کرد: چنانچه هنرمندان براساس شرایط عمومی و اختصاصی مورد تایید قرار گیرند می‎توانند به عنوان اعضای پیوسته، وابسته یا افتخاری عضو انجمن شوند.   
  
او با بیان این‎که کسانی که قصد عضو شدن دارند علاوه بر این‎که باید در وهله اول دارای یک سری شرایط عمومی باشند تصریح کرد: برای هر بخش از هنرهای تجسمی مانند گرافیک، نقاشی و کاریکاتور، یک سری شرایط اختصاصی نیز تعیین کرده‎ایم که این شرایط را در قالب فرم به زودی در کانال تلگرامی انجمن هنرهای تجسمی خوزستان قرار خواهیم داد و هنرمندان می‎توانند با دریافت این فرم نسبت به عضو شدن اقدام کنند . 
  
رییس فعلی انجمن هنرهای تجسمی خوزستان خاطرنشان کرد: ما برای هریک از رشته‎های هنرهای تجسمی شورایی تشکیل داده‎ایم که این شورا در هریک از رشته‎ها متشکل از حدود هفت نفر از هنرمندان برجسته استان است که وضعیت عضویت هنرمندانی که از سراسر استان قصد عضو شدن در انجمن را دارند بررسی می‎کنند و با اعلام نظر نهایی برای آن‎ها پرونده و کارت تشکیل می‎دهند. 
  
وی اظهار داشت: پس از عضوگیری، اقدامات مربوط به تشکیل مجمع عمومی را انجام خواهیم داد که در این مجمع با بررسی شرایط محتلف از جمله اساسنامه، اعضایی که تمایل و شرایط کاندیداتوری را دارند، نامزد هیات رییسه انجمن هنرهای تجسمی خواهند شد و سپس در همان مجمع عمومی میان اعضای پیوسته رای‎گیری انجام خواهد شد و پنج نفر به عنوان اعضای هیات رییسه انتخاب خواهند شد که این پنج نفر در گام اول رییس و بعد از آن بازرسان و سخنگوی انجمن را مشخص خواهند کرد و در مراحل بعد تقویم انجمن و کارگروه‎های هنری را نیز تشکیل خواهند داد. 
  
خراسانی ابراز امیدواری کرد: پس از طی این فرآیندها، تمام فعالیت‎های تجسمی استان از راه کانال انجمن هنرهای تجسمی پیش رود. 
  
وی اظهار کرد: در جلسه مجمع عمومی قطعا درخصوص چگونگی تشکیل دفاتر یا شعبات انجمن هنرهای تجسمی نیز بحث و تصمیم‎گیری خواهد شد و در این خصوص دستورالعمل لازم را صادر می‎کنیم.  
  
به گزارش خبرنگار ایسنا، پس از واگذاری موزه هنرهای معاصر اهواز به بخش خصوصی در سه سال گذشته، عملا انجمن هنرهای تجسمی استان دچار مشکل شد و به دلیل نبود مکانی برای تجمع هنرمندان تجسمی تنها یک نام از این انجمن باقی مانده بود و از آن زمان تاکنون فعالیت‎های هنری منسجمی در این حوزه برگزار نشده است. اکنون با تشکیل هیات موسس جدید انجمن هنرهای تجسمی خوزستان این امید می‎رود تا این انجمن پس از مدت‎ها سروسامان گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: