/گزارش تصویری/2
آوار محرومیت در چند قدمی مرکز اهواز
عكس  9:39:24 1396/08/07
968-1282-5 كد خبر
منطقه منبع آب در شرق اهواز یکی از محلات کارگرنشین و از اولین مناطق شکل گیری حاشیه‌نشینی در اهواز به شمار می‌آید. این منطقه چه از لحاظ قدمت و چه از نظر وسعت و جمعیت، از بزرگترین سکونتگاه‌های غیر رسمی اهواز به شمار می‌آید.  بیش از 4هزار و 900 نفر در قالب 818 خانوار در سکونت گاه های نا ایمن این منطقه زندگی می کنند. بسیاری از منازل این منطقه به علت ساخت غیرمجاز در حاشیه کوه‌ها یا تپه‌ها در معرض تهدید ریزش کوه  هستند. ریزش کوه در سال‌های اخیر جان تعدادی از ساکنان این منطقه را گرفته است.

محله منبع آب تنها چند دقیقه با مرکز کلانشهر اهواز فاصله دارد اما سایه محرومیت چنان بر این منطقه سایه افکنده است که ساکنان آن از بدوی‌ترین امکانات و‌ حقوق طبیعی شهروندان نظیر آب، گاز، شبکه فاضلاب، سیستم دفع آب‌های سطحی بی‌بهره هستند. علاوه بر این منبع آب  با مسایل و معضلات متعدد اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی از جمله ساخت‌وسازهای غیر مجاز، تصرف‌های غیر قانونی، نداشتن پروانه ساخت و سند قانونی، نارسایی خدمات شهری، اعتیاد، بیکاری، اشتغال کاذب و ... مواجه است.

حاشیه‌نشینی یکی از آسیب‌های جدی در کشور است که قشر ضعیف جامعه با آن مواجه است. بنا بر آمار اعلام‌شده اهواز دومین شهر حاشیه‌نشین کشور است.

عکس: علیرضا محمدی - ایسنا خوزستان

انتهاي پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: