• دوشنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-1680-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بوم‎گردی و گردشگری آبی از اولویت‎های گردشگری در خوزستان هستند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، بوم گردی و گردشگری آبی را از اولویت‌ های گردشگری در خوزستان دانست و بر توسعه‌ هرچه بیشتر در زمینه‌ اقامتگاه‌های بوم‌گردی تأکید کرد.

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، خسرو نشان با بیان این که استان خوزستان به وجود رشته های دانشگاهی همچون مرمت و باستان شناسی نیاز دارد، اظهار کرد: تأسیس دانشکده‌ باستان شناسی در شوش گامی در راستای تداوم فعالیت های باستان شناسی در این شهر تاریخی است که با پیگیری نماینده‌ شهرستان در مجلس تحقق یافت.

او افزود: دولت، مراکز علمی و بخش خصوصی نقش مهمی در راستای آموزش در این حوزه برعهده دارند و باید با تلاش بیشتر و با هم افزایی به این فعالیت ها جامه‌ عمل بپوشانیم.

نشان با بیان این که بوم گردی و گردشگری آبی از اولویت های گردشگری در استان هستند، تصریح کرد: بوم گردی، لازمه توسعه‌ گردشگری است و با توجه به تنوع قومی و اقلیمی موجود در استان، توسعه‌ بوم گردی قطعاً باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد که این توسعه منوط به توسعه‌ اقامتگاه های بوم گردی است و خوشبختانه گام های مثبتی در این راستا برداشته شده است.

وی همچنین بر شناخت قابلیت های شهرستانی در ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌ گردی و برگزاری دوره های آموزشی برای متقاضیان ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی تأکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: