• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-7974-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

ساخت استخر ذخیره آب در مجاورت چاه 147 رگ سفید آغاز شد


با آماده‌سازی نسبی جاده‌های دسترسی به موقعیت چاه در حال فوران 147 رگ سفید و امکان تردد ماشین آلات سنگین، مراحل ساخت استخر ذخیره آب در مجاورت چاه آغار شد.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خوزستان و بر اساس اعلام کمیته مدیریت بحران شرکت ملی حفاری ایران، این استخر از سوی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در ابعاد 80 در 80  متر و با عمق پنج متر ایجاد می‌شود که به ذخیره‌سازی آب برای پشتیانی از عملیات مهار فوران چاه کمک می‌کند.
 
این استخر ایزوله در فاصله 150 متری چاه 147 رگ سفید قرار دارد و به موازات عملیات اجرایی ساخت آن توسط مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، احداث پنج خط لوله تامین آب از مناطق مختلف نیز دنبال می‌شود.
 
ایجاد استخرهای آب و متعاقب آن بکارگیری پمپ‌های آب فشار قوی نقش موثری در دسترسی مهارگران به دهانه چاه و شتاب بخشیدن به خارج سازی دکل و تجهیزات سوخته به بیرون از محوطه دارد.
 
در همین حال تیم‌های عملیاتی اداره کل ترابری شرکت ملی حفاری هم اکنون با استفاده از شرایط هوا و جهت حرکت باد تلاش برای بیرون کشیدن تجهیزات نزدیک به چاه را آغاز کردند و سعی دارند تا از هر فرصت ممکن برای سرعت دادن به مهار چاه استفاده حداکثری به عمل آید.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: