• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-2376-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان:

نیاز مبرم کشور برای تولید اشتغال، توسعه فرهنگ خلاقیت و نوآوری است

معاون فناوری رییس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و اهمیت ایجاد اشتغال در کشور، گفت: نیاز مبرم کشور برای تولید اشتغال، توسعه فرهنگ خلاقیت و نوآوری است.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، جمشید افشانی در نهمین جشنواره ایتاپ (ایده تا پدیده) که امروز (سه‌شنبه) در شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد، اظهار کرد: طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در پایان سال ۹۵ نرخ بیکاری ۱۲.۴ در کشور بوده و سالانه نزدیک به یک میلیون متقاضی کار به آمار بیکاران اضافه می‌شود. تلاش برای فرهنگ‌سازی خلاقیت و نوآوری در کشور تاثیر بسزایی در کاهش آمار بیکاری در کشور خواهد داشت.

وی افزود: نکته قابل توجه این است که با وجود صنایع بزرگ در استان، نرخ بیکاری در خوزستان 0.3 بیشتر از نرخ میانگین کشوری یعنی ۱۲.۷ است و این آماری قابل تامل برای استان می‌باشد.

افشانی اصلی‌ترین دلیل این موضوع را فرهنگ وابسته به نفت و صنایع بزرگ در استان دانست و بیان کرد: وجود صنایع بزرگ از دیرباز در خوزستان فرهنگ کارمندی و اشتغال در صنعت را در ذهن جوانان ما نهادینه کرده است. باید تلاش کنیم فرهنگ نوآوری و تفکر خلاق را جایگزین کنیم تا دانشجویان و دیگر اقشار نیروی انسانی ما به سمت خود اشتغالی و توسعه کسب و کارهای دانشی هدایت شوند.

وی اضافه کرد: پارک علم و فناوری خوزستان با هدف توزیع عادلانه امکانات و نیز اشاعه فرهنگ نوآوری در تمام شهرستان های استان، از سال گذشته راه اندازی مراکز شکوفایی خلاقیت را در شهرستان‌های استان در دستور کار قرار داده که به یاری خدا در حال حاضر در بسیاری از شهرستان‌های واجد شرایط، یا مرکز رشد و یا کانون شکوفایی خلاقیت راه‌اندازی شده است. در همین راستا و با هدف برخورداری همه شهرستان‌ها از امکانات، برگزاری جشنواره‌های ایده‌پردازی ایتاپ را در شهرستان‌ها شروع کرده است.

افشانی گفت: مرکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت مسجدسلیمان حدود هشت ماه است که افتتاح شده و در این مدت شاهد همکاری و تعامل خوب دستگاه‌های مختلف شهرستان با این مرکز و همچنین پیگیری‌های مکرر نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی بوده‌ایم که جای قدردانی دارد.

معاون فناوری رییس پارک علم و فناوری خوزستان در پایان گفت: جشنواره ایتاپ امروز هم که به میزبانی خوب دانشگاه آزاد اسلامی مسجدسلیمان برگزار شد، با استقبال خوبی مواجه شد که نشان‌دهنده پتانسیل بالای این شهرستان برای خلق کسب و کارهای نوین است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: