• یکشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 968-4182-5
  • خبرنگار : 17028
  • منبع خبر : ----

مربی استعدادياب استقلال خوزستان:

دلفی‌های بسیاری در فوتبال خوزستان داریم

مربی و استعدادياب باشگاه استقلال خوزستان با اشاره به بازی های خوب یونس دلفی در این تیم و تیم ملی نوجوانان، گفت: دلفی‌های بسیاری در فوتبال خوزستان داریم که باید با فراهم کردن بستر لازم، شرایط ديده شدن آن ها را فراهم کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا – منطقه خوزستان، بازی خوب این روزهای یونس دلفی، جوان ترین گلزن لیگ برتر و عضو تیم ملی نوجوانان، ما را برآن داشت که  با عبدالحسن زارع، مربی که استعداد این جوان خوزستانی را کشف و او را به فوتیال خوزستان و کشور معرفی کرد،  گفت و گویی داشته باشیم که درادامه می خوانید:

*آقای زارع از سابقه ورزشی خودتان بگویید:

در تيم هاي محلاتي، باشگاه هاي شوش، ليگ دسته اول كشور و تيم پگاه شوش بازی کردم. بعد از آن هم به پيشنهاد آقاي سيداکبر پورموسوي، مربي وقت باشگاه ملي حفاري به اين تيم پيوستم. پس از دوران بازي نیز با تشويق آقاي پورموسوي و گذراندن دوره هاي مربيگري وارد عرصه مربيگري شدم. سپس نیز وارد مجموعه استقلال خوزستان شدم و تاكنون ٣ سالي هست كه افتخار همكاري با اين باشگاه بزرگ را دارم.

*همچنان برای حضور در تمرینات استقلال خوزستان، هر روز از شوش به اهواز می آیید؟

در حال حاضر ساكن روستاي سيدمحمد تفاخ از توابع شهرستان شوش دانيال هستم و براي حضور در تمرينات تيم استقلال، با عشق و علاقه اين مسير را تا اهواز مي آيم و بر مي گردم.

*از فوتبال شوش بگوييد و اين كه چگونه يونس دلفي را كشف كرديد.


فوتبال شوش و ديگر شهرهاي خوزستان پر از استعداد است. كافي است يك سَري به جام هاي محلات روستايي و زمين هاي خاكي بزنيد. امثال يونس ها زياد هستند كه اگر روي آن ها كار و بستر مناسب نیز برای آن ها فراهم شود، مي توان نسل خوبي را به فوتبال خوزستان و تيم هاي ملي معرفي كرد. این استعدادها هر طور که شده باید دیده شوند.

يونس دلفي در يكي از تيم هاي شهرستان شوش به نام شهاب شوش به مربيگري دايي اش غريب فتح الله بازي مي كرد و وقتي استعداد يونس را ديدم با دايي و خانواده اش براي حضور در باشگاه استقلال خوزستان صحبت كردم و آن ها هم موافقت خودشان را اعلام كردند.

*پس ديگر براي آمدن به اهواز تنها نبوديد؟

(با خنده) نه، خوشبختانه یک همراه پیدا کردم؛ ٩ ماه با يونس از شوش به اهواز مي آمديم و بر مي گشتيم. يونس در اين فوتبال خيلي سختي كشيد و علاوه بر دنبال كردن فوتبال در كار بنايي نیز كمك دستِ پدرش بود. خوشحال هستم كه تلاش هايش به ثمر رسيد.

*بازيكنان ديگري را هم كشف و معرفي كرده ايد؟

علي آل كثير كه اكنون در باشگاه فولاد نوين اهواز توپ مي زند را هم کشف کردم. در اين سال هاي خدمت در باشگاه استقلال خوزستان، در رده نوجوانان دانيال سعدي، حامد محمدي، محمدجواد فاتح، دانيال حاجت پور، عقيل طليلي و محمدامين جمالي و در رده سنی جوانان نیز سيدسجاد نجات، محمد سعدي، عليرضا زلكي و محمد دانياري را معرفي كردم. همچنين پارسا گله دار در نوجوانان باشگاه فولادخوزستان و سيدعلي موسوي مهر در رده اميدهاي باشگاه ذوب آهن اصفهان را كشف و به فوتبال معرفي كردم كه در آينده از نام اين بازيكنان بيشتر خواهيد شنيد.

*حمایت مسوولان شهرستان شوش از شما و فوتبال اين شهرستان چطوره بوده است؟

مسوولان محترم شهرستان شوش و به خصوص اعضاي شوراي شهر در اين زمينه قول هاي مساعدي به من داده اند.

*خوزستان سرشار از استعداد است که با کمی توجه می توانیم نفرات بیشتری را در تیم های ملی داشت.

بله، فوتبال خوزستان سرشار از استعدادهاي غني و ناب فوتبال است كه با فراهم سازي بستر مناسب، مي توان به رشد و شكوفايي اين استعدادها كمك و تيم هاي خوزستاني را از حضور بازيكنان غير بومي و بي كيفيت بي نياز كرد.

*صحبت پایانی...

از آقای عبدالنبي شولي سرپرست و مدير آكادمي باشگاه استقلال خوزستان، سيداکبر پورموسوي و مسوولان شهرستان شوش که در این راه از من حمایت می کنند، قدردانی می کنم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: