• یکشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-3080-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آغاز به کار نخستین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی در پایانه مرزی چذابه

نخستین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی به دبیری مصطفی بوعذار مدیر کانون تئاتر انقلاب و دفاع مقدس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان، از صبح دیروز (شنبه 13 آبان 96) در پایانه مرزی چذابه آغاز به کار کرد.    
        
محمد یاقوتپور، رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان، در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا ـ منطفه خوزستان اظهار کرد: این سوگواره ملی با شرکت گروه‌های منتخب نمایشی از کل کشور و با بیش از 50 اجرا، برگزار می‎شود. 
  
وی با اشاره به برنامه اجرایی این سوگواره تصریح کرد: در روز نخست این سوگواره، 13 آبان 96، سه نمایش "زائر" اثر مرتضی اسدی‎مرام از کرمانشاه، "تو را می‌خوانم تا ابد" اثر مالک آبسالان از تهران و "نقل بی نقال اثر امیر جوشقانی از تهران به ترتیب در ساعت‎های 10، 11 و 14 روی صحنه رفتند. 
  
رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان افزود: در ادامه اجراهای روز نخست، نمایش‎ "زائر" اثر مرتضی اسدی‎مرام از کرمانشاه در ساعت 15، مجلس "بازار شام" از خوزستان در ساعت 16 و نمایش‎های "تو را می‌خوانم تا ابد" اثر مالک آبسالان از تهران در دو سانس 18 و 20 و "نقل بی نقال اثر امیر جوشقانی از تهران در ساعت 19 اجرا شدند. 
  
وی گفت: در روز دوم این سوگواره، 14 آبان 96، نمایش "زائر" اثر اثر مرتضی اسدی‌مرام از کرمانشاه در سه سانس 10، 14 و 18 اجرا خواهد شد، نمایش "تو را می‌خوانم تا ابد" اثر مالک آبسالان از تهران در دو سانس 11 و 19 به صحنه می‎رود و نمایش "نقل بی نقال اثر امیر جوشقانی از تهران نیز در دو سانس 15 و 20 اجرا خواهد شد. همچنین در همین روز مجلس "حضرت عباس (ع)" از خوزستان در ساعت 16 برگزار می‎شود. 
  
یاقوتپور با اشاره به برنامه روز سوم افزود: دوشنبه (15 آبان‎ 96) نمایش "برگشتی تو" اثر مصطفی کولیوندی از ایلام به ترتیب در سه سانس 10، 15 و 19 روی صحنه می‎رود، نمایش عربی " احزان‎الشام" اثر حسن سواری از خوزستان در سانس‎های 11 و 16 اجرا خواهد شد و نمایش "کله‎قندی" اثر سعید خیراللهی از ایلام نیز به ترتیب در سه سانس 14، 18 و 20 به صحنه می‎رود. 
  
وی عنوان کرد: سه‎شنبه (16 آبان 96) نیز، نمایش "کله ‎ قندی" اثر سعید خیراللهی از ایلام در دو سانس 10 و 19 اجرا می ‎ شود، نمایش عربی " احزان ‎ الشام" اثر حسن سواری از خوزستان در سانس 11 به صحنه می‎رود، نمایش "برگشتی تو" اثر مصطفی کولیوندی از ایلام در دو سانس 14 و 20 روی صحنه خواهد رفت، نمایش " منم باید برم" اثر پژمان محراب‎پور از خوزستان در دو سانس 15 و 18 اجرا خواهد شد و مجلس "حضرت علی‎اکبر (ع) از خوزستان هم در ساعت 16 برگزار خواهد شد. 
  
رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان بیان کرد: در روز چهارشنبه (17 آبان‎  96)، نمایش " منم باید برم" اثر پژمان محراب ‎ پور از خوزستان در ساعت 10 صبح، نمایش "انتخاب" اثر صدیقه شکر از فارس در ساعت‎های 11، 15 و 18، نمایش "ارثیه پدری" اثر مریم کریمی از البرز در ساعات 14 و 20، نمایش ‎ های عربی "قبور فی ارض رملاء" و "صراخات الجراح علی بنی طرف" از خوزستان به ترتیب در ساعات 16 و 19 روی صحنه خواهند رفت. 
  
وی درخصوص اجراهای روز ششم نیز عنوان کرد: پنج‎شنبه ( 18 آبان ‎ ماه 96)، نمایش "نسخه‎خوان حرم" اثر پژمان شاهوردی از لرستان در سانس‎های 10، 18 و 20 برگزار می‎شود، نمایش "ارثیه پدری" اثر مریم کریمی از البرز در ساعات 11 و 15 به صحنه می‎رود، نمایش "انتخاب" اثر صدیقه شکر از فارس در ساعات 14 و 19 اجرا می‎شود و مجلس "متوکل عباسی" از یزد نیز در همین روز در ساعت 16 روی صحنه می‎رود. 
  
یاقوتپور اضافه کرد: در روز پایانی سوگواره نیز ابتدا در ساعت 10 صبح مراسم زیارت عاشورا با حضور تمام هنرمندان سوگواره برگزار خواهد شد، سپس نمایش " منم باید برم" اثر پژمان محراب ‎ پور از خوزستان در دو سانس 11 و 18، نماش "ارثیه پدری" اثر مریم کریم از البرز در ساعت 14، نمایش "نسخه ‎ خوان حرم" اثر پژمان شاهوردی از لرستان در ساعات 15 و 19 و نمایش عربی "قبور فی ارض رملاء" از خوزستان در ساعت 16 به صحنه خواهند رفت؛ ضمن این‎که در ساعت 20 نیز نمایش رهسپار خیمه‎ها از خوزستان به عنوان میهمان برای زائرین اجرا خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: