• دوشنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-15774-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت اهواز:

خوزستان علی‌رغم برخوردار و غنی بودن با توسعه فاصله زيادی دارد

امام جمعه موقت اهواز گفت: خوزستان استانی برخوردار وغنی است اما با توسعه فاصله زيادی دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا – منطقه خوزستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمين سید ابوالحسن حسن‌زاده امروز، 15 آبان ماه در مراسم افتتاحیه طرح آبرسانی به مرز چذابه اظهار کرد: وزارت نيرو مهم ترين وزارتخانه كشوراست و بخش مهمی از آب‌های كشور، توليد برق و منابع آبی در خوزستان جاری است؛ بنابراين بخش مهمی از رسالت و ماموريت اين وزارتخانه در خوزستان است.

وی افزود: خوزستان استانی برخوردار وغنی است اما با توسعه فاصله زيادی دارد. به طوری كه از شمالی ترين نقطه استان (دهدز و سادات حسينی) در كنار درياچه سد كارون 3 تا جنوبی ترين نقطه استان(هنديجان) و از شرق استان تا غرب آن با مشكل بی آبی دست و پنجه نرم می‌كنند و بايد فكری به حال آن كرد.

حسن زاده تصریح کرد: در بخش كشاورزی و آب شرب، در اهواز هم مشكلاتی وجود دارد و همه خانه‌ها از دستگاه تصفيه آب و پمپ‌های آب حتی برای طبقات همكف استفاده می‌كنند.

وی تصریح کرد: نمی‌خواهيم بخشی نگری كنيم و فقط خوزستان را در نظر بگيريم ولی دوست نداريم خوزستان استانی باشد كه با وجود افتخارات انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس، از توسعه عقب بماند.

حسن زاده خطاب به ارکانیان عنوان کرد: حضور شما در وزارت نيرو بشارت می‌دهد كه نگاه تخصصی وعادلانه به همه كشور وجود داشته باشد.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: بايد با نگاهی زيست محيطی و تخصصی به كشاورزی نوين و شركت‌های دانش بنيان روی بياوريم.

وی افزود: آمار بالای بيكاری در خوزستان مسئوليت همه مسئولان را بيشتر می‌كند و اميد است حضور شما در اين وزارتخانه باعث تحول در استان خوزستان شود.

حسن زاده گفت: دولت در فروردين ماه امسال مصوبه خوبی در زمينه‌های مختلفی مثل آب، برق، فاضلاب و ريزگردها برای استان تصويب کرد و اراده اجرای آن در استان وجود دارد؛ بنابراين اميد است اعتبار بيش از 23 هزار ميلياردی آن جذب شود.

وی اظهار کرد: آنچه امروز شاهد افتتاح آن هستيم، كاری جهادی و مديريتی انقلابی را نشان می‌دهد كه با همدلی، صميميت و مديريت استاندار خوزستان اجرا شد و همه در برابر زائران حسينی سربلند بيرون آمديم.

حسن زاده گفت: تحولات خوبی كه در چذابه نسبت به سال‌های گذشته شاهد آن هستيم، اميدواريم در سال‌های بعد هم توسعه پيدا كند.

وی افزود: همچنین امروز سالروز و و یاد آزادسازی بستان در آذر 62 و شهدای اين عمليات و همچنين شهيد صياد شيرازی كه از فرماندهن دوران دفاع مقدس بود را گرامی می‌داريم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: