• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-4380-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مشاور امور هنری استاندار خوزستان تاکید کرد؛

لزوم راه‌اندازی کتابخانه‌های تخصصی در انجمن‌های هنری

مشاور امور هنری استاندار خوزستان گفت: مشاهده برخی نقاط ضعف در آثار هنری نتیجه سطحی برخورد کردن با مطالعه و کتابخوانی است.

رضا کیانی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ـ منطقه خوزستان، اظهار داشت: روی‌آوری به امر مطالعه ضمن افزایش سطح آگاهی، ذهن ما را از پرداختن به مسایل کاذب حاشیه‌ای دور می‌کند. 

وی تاکید کرد: باید تلاش کرد که به موازات تولید آثار هنری برنامه‌ها و حرکت‌های مطالعاتی و پژوهشی هم ساماندهی و اجرا شوند چراکه قرار گرفتن در فضای پژوهشی و بارور شدن کنش‌گری فکری ـ فرهنگی خواه‌ناخواه انگیزه کتابخوانی را هم در افراد تقویت می‌کند. 

عضو کانون ملی منتقدان تئاتر با اشاره به این که شاهد هستیم که کتب متعدد و متنوعی با موضوعات هنری روانه بازار می‌شود خاطرنشان کرد: شایسته است که هر انجمن هنری تشکیل و راه‌اندازی کتابخانه تخصصی را در اولویت برنامه‌های کاری خود قرار دهند. 

کیانی با بیان این که یکی از گام‌های مهم در راستای عمق بخشیدن به کتابخوانی و افزایش نگاه کیفی برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب است که در استان خوزستان توسط برخی سازمان‌های مردم‌نهاد و حتی سازمان‌های دولتی در این وادی قدم‌های قابل تقدیری برداشته شده است گفت: شایسته است سایر انجمن‌ها و محافل هنری بنا به تخصص اعضا این جلسات را حتی‌الامکان با حضور نویسنده کتاب برگزار کنند. 

مشاور امور هنری استاندار خوزستان یادآور شد: در سالیان گذشته برخی آثار هنرمندان خوزستانی در قالب کتاب به فضای مطالعاتی کشور عرضه شد. این حرکت‌های ارزشمند را به فال نیک می‌گیرم اما با توجه به ظرفیت و توان فکری هنرمندان خوزستانی اعم از نمایشنامه‌نویسان، شاعران، داستان‌نویسان، فیلم‌نامه‌نویسان و پژوهشگران انتظار می‌رود که انتشار کتب نویسندگان خوزستانی از لحاظ کمی و کیفی سیر صعودی پیدا کند. 

این هنرمند تئاتر ابراز امیدواری کرد: از حیث پشتیبانی، سخت‌افزاری و اداری نیز بیش از پیش راه برای انتشار کتب هنرمندان و اهل قلم خوزستانی هموار شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: