• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-29114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون عمرانی استانداری خوزستان:

کانون فوق بحرانی گرد و غبار اهواز یک ساله مهار نمی‌شود

معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: اقدامات اجرایی مهار کانون فوق بحرانی جنوب و جنوب شرق اهواز از ابتدای سال جاری شروع شده و پیش‌بینی می‌شود که ظرف سه سال بتوانیم این کانون را مهار کنیم.
 
فرامند هاشمی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، در واکنش به صحبت‌های مطرح شده مبنی بر غیرقابل پیش‌بینی بودن پدیده گرد و غبار امروز در اهواز به علت فاصله نزدیک کانون این پدیده اظهار کرد: این پدیده از جهاتی قابل پیش‌بینی بود زیرا سرعت و جهت وزش بادهایی که به سمت استان می‌آیند، کاملا در مدل‌ها مشخص است.
 
وی ادامه داد: بر اساس سرعت و جهت وزش این بادها می‌توان احتمال فعال شدن کانون‌های گرد و غبار را پیش‌بینی کرد، بنابراین فعالیت منشاء گرد و غبار امروز اهواز که کانون فوق بحرانی جنوب و جنوب شرق اهواز است، از جهاتی قابل پیش‌بینی بود.
 
معاون عمرانی استانداری خوزستان در خصوص آخرین روند اجرای عملیات ضربتی دولت برای مهار ریزگردها در خوزستان عنوان کرد: در این برنامه عملیاتی، مهار کانون فوق بحرانی جنوب و جنوب شرق اهواز به وسعت 42 هزار هکتار ظرف سه سال پیش‌بینی شد.
 
هاشمی‌زاده ادامه داد: این عملیات از اسفندماه سال گذشته پیش‌بینی و کارهای اجرایی آن از فروردین و اردیبهشت امسال آغاز شد و در همان ماه‌های اول پنج هزار هکتار نهال‌کاری در این کانون گرد و غبار صورت گرفت، که در فصل تابستان به علت عدم امکان کشت، نهال‌کاری در این کانون متوقف شد.
 
وی افزود: در حال حاضر مجددا نهال‌کاری را در این کانون شروع کرده‌ایم. همچنین آبرسانی به این کانال برای آبیاری نهال‌ها به اتمام رسیده و برای بخش دیگر که آب‌دار کردن بخشی از اراضی این کانون بود، اقدامات اجرایی این کانال آبرسانی رو به اتمام است.
 
معاون عمرانی استانداری خوزستان ادامه داد: مسلما ظرف یک سال نمی‌توان این کانون را مهار کرد و چنین چیزی امکان ندارد که البته اقدامات اجرایی برای مهار این کانون از ابتدای سال جاری شروع شده و پیش‌بینی شده است که ظرف سه سال بتوانیم این کانون را مهار کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: