• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-2074-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

عضو شورای شهر اهواز:

بیش از 1500 خانوار اهوازی در بافت فرسوده زندگی می‌کنند


عضو شورای شهر اهواز گفت: برآورد ما این است یک هزار و 500 تا دو هزار خانوار در بافت فرسوده شهر اهواز در حال زندگی هستند .
 
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، مازیار جهانبخشی شامگاه جمعه در حاشیه نمایشگاه سراسری صنعت ساختمان در اهواز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد : وقتی ‌ که در منطقه منبع آب حادثه ریزش کوه رخ داد، به سرعت در منطقه حضور و 18 خانوار از اهالی آن منطقه را که در وضعیت خطرناکی زندگی می‌کردند، برای زندگی در شیرین شهر دعوت کردیم.
 
وی افزود: پس از دعوت از این خانوارها به همراه جمعی از اعضای شورای شهر، از شیرین شهر بازدید شد اما با توجه به نبود امکانات کامل و همچنین وضعیت اقلیمی که مردم در منطقه منبع آب داشتند، پیشنهاد دادیم تا این خانوارها به شهر رامین انتقال داده شوند.
 
عضو شورای شهر اهواز تصریح کرد: برخی از اهالی منطقه منبع آب که در خانه‌های ناامن زندگی می‌کردند، علاقه بیشتری نسبت به حضور در شهر رامین نشان داده‌اند اما تعدادی از خانواده‌ها هنوز برای جابه‌جایی موافقت نکرده و خواستار دریافت مبلغی برای جابه‌جایی هستند.
 
جهانبخشی ادامه داد: در این زمینه استاندار خوزستان پرداخت 12 میلیون تومان به هر کدام از این خانوارها که خواهان جابه‌جایی بود را انجام داد .
 
وی با اشاره به این‌که حدود 1100 تا یک هزار و 400 هکتار بافت فرسوده در اهواز داریم، اظهار کرد: هفته گذشته در کمیسیون عمران شورای شهر اهواز، از انبوه‌سازان و اساتید دانشگاه دعوت کردیم و در آن جلسه متوجه مصوباتی شدیم که در آن برای جابه‌جایی حدود 845 خانوار ساکن در سکونتگاه‌های غیررسمی شهر اهواز تصمیم گرفته شده بود.
 
عضو شورای شهر اهواز با اشاره به این‌که پیش بینی می‌کنیم که بین یک هزار و 500 تا دو هزار خانوار در بافت فرسوده شهر اهواز در حال زندگی هستند، گفت: در این زمینه در مصوبات قبلی حدود یک هزار و 700 خانه قرار بود برای این خانواده‌های ساکن در بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی ساخته شود که با گذر زمان این تعداد به 540 واحد کاهش پیدا کرد .
 
جهانبخشی عنوان کرد: هفته آینده در کمیسیون عمران شورای شهر اهواز از اداره کل راه و شهرسازی، شرکت مجری طرح و همچنین انجمن انبوه سازان مسکن دعوت می‌کنیم و برنامه ریزی انجام خواهیم داد تا در آن جلسه برای بیش از 500 واحد در خصوص بسته تشویقی طرحی ارائه شود .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: