• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-780-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

با همکاری شورای جهانی صنایع دستی؛

آموزش تخصصی حصیربافی در خوزستان برگزار می‎‌شود

پنج صنعتگر از خوزستان در کارگاه آموزشی بین‌المللی آشنایی با شیوه‌های نوین حصیربافی که به همت اداره‌کل توسعه و ترویج معاونت صنایع‌دستی برگزار می‎شود، شرکت خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا ـ منطقه خوزستان، اداره‎کل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور به منظور تبادل تجربیات و ارتقاء سطح دانش تخصصی حصیربافان کشور و آشناسازی آنان نسبت به شیوه‎های نوین حصیربافی از مرحله فرآوری مواد تا طراحی و ساخت و همچنین رفع عیوب ناشی از مواد اولیه، رنگرزی، فرم‎دهی، تکنیک‎های بافت و ... با مشارکت شورای جهانی صنایع دستی (منطقه آسیا ـ اقیانوسیه) اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی با بهره‎گیری از تجربیات مدرسین بین‌المللی در آذرماه سال جاری کرده است. 
 
باتوجه به تنوع مواد اولیه و روش بافت حصیر در سراسر کشور، برگزاری این کارگاه آموزشی به صورت منطقه‌ای (شمال، جنوبِ ۱ و جنوبِ 2) پیش‌بینی شده است که استان خوزستان در کنار بوشهر و ایلام در زمره استان‎های جنوب (1) قرار گرفته‎اند. 
 
هر یک از استان‎های حاضر در این سه منطقه از کشور می‎توانند در مجموع پنج صنعتگر را در رشته‌ حصیربافی برای این آموزش بین‎المللی معرفی کنند. 
 
گفتنی است آموزش صنعتگران استان‎های جنوب (1) از تاریخ یازدهم تا چهاردهم آذرماه سال‌جاری در بوشهر انجام می‎شود و در پایان کارگاه برای تمام شرکت‎کنندگان گواهی بین‎المللی صادر خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: