• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-1180-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

به مناسبت گرامیداشت هفته ملی قرآن و عترت؛

جشنواره تئاتر خیابانی قرآنی و تعزیه فاطمی خوزستان فراخوان داد

اداره‎کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری انجمن هنرهای نمایشی خوزستان جشنواره تئاترخیابانی قرآنی و تعزیه فاطمی استان را برگزار می‎کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا ـ منطقه خوزستان، براساس این فرآخوان از کلیه هنرمندان دعوت به عمل آمده است تا با توجه به مفاد و مقررات نوشته شده در فراخوان، آثارنمایشی خود را ارسال کنند.

ترویج هنر دینی و قرآنی در زمینه خلق آثار نمایشی و استفاده از ظرفیت تئاتر خیابانی و تعزیه در گسترش و تبین مفاهیم دینی و آموزه‎های قرآنی جهت ایجاد بستری مناسب برای ارایه توانمندی‌ها و کشف استعدادهای ارزشمند تئاتر دینی از جمله اهداف این جشنواره است.

این جشنواره در دو بخش تئاتر خیابانی و تعزیه (فارسی و عربی ویژه ایام فاطمیه) و با موضوعات قصص قرآن، سرگذشت پیامبران وامامان معصوم، امربه معروف و نهی از منکر، ترویج اقامه نماز، احکام اولیه و ثانویه، شهدای منا، شهدای حله، شهدای مدافع حرم، تقریب مذاهب و انتظار امام عصر (عج) برگزار خواهد شد و کلیه آثار نیز باید مرتبط با موضوعات دینی قرآن و عترت باشند .

داوری آثار تعزیه فاطمی بصورت گروهی (اول،دوم،سوم) خواهد بود؛ این در حالی است که داوری آثار خیابانی بصورت رتبه‎های اول هر رشته و گروه برگزیده خواهد بود.

همچنین هر هنرمند می‎تواند هم‎زمان در هر دو بخش فراخوان شرکت کند و تصمیم‎گیری درمورد مسایل پیش‎بینی نشده برعهده برگزارکننده است .

حداقل زمان نمایش‎های خیابانی، ۲۰ دقیقه و نمایش‎های تعزیه، 30 دقیقه باشد.

ارسال سه نسخه لوح فشرده با کیفیت مناسب به همراه خلاصه نمایش و لیست اعضای گروه به دبیرخانه نیز از دیگر شرایط شرکت در جشنواره و الزامی است.

هنرمندان استان تا 15 آذر ۱۳۹۶ مهلت دارند آثار خود را به نشانی اهواز، خیابان فلسطین، اداره‎کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، طبقه دوم، معاونت قرآن وعترت ارسال کنند و جهت کسب اطلاعات بیشتر نیز می‎‌توانند با تلفن دبیرخانه 061333۳۴۰۷۹ تماس گیرند.

گفتنی است اعلام نتایج بازبینی آثار 15 دی‎ماه ۱۳۹۶ خواهد بود و جشنواره نیز براساس برنامه‎ریزی انجام‎شده، نیمه اول بهمن  ۱۳۹۶ در یکی شهرستان‎های متقاضی برگزار می‎شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: