• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای شهر شوش:

بیش از 60 درصد منازل و محلات شوش، بافت فرسوده‌اند

رئیس شورای اسلامی شهر شوش با بیان اینکه بین 60 تا 70 درصد از محلات و منازل این شهر بافت فرسوده هستند، نسبت به حادثه‌خیزی این منازل و در خطر بودن جان شهروندان هشدار داد.
 
محمد میاحی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، با اشاره به سنتی بودن بافت بسیاری از منازل مسکونی شهر شوش اظهار کرد: ساختمان‌های موجود در خیابان مدرس به سمت پایین شهر شامل بافت فرسوده است. همچنین محله‌هایی نظیر احمدآباد، کوی سلمان فارسی، کوی ابوذر و منازل اطراف ساختمان فرمانداری، دارای بافتی فرسوده هستند.
 
وی ادامه داد: به نوعی می‌توان گفت که 60 تا 70 درصد از محله‌ها و منازل این شهر، بافتی فرسوده دارند و منازل و ساختمان‌های در محدوده فلکه ساعت به سمت پایین شهر نیز حادثه‌خیز و پرخطر هستند.
 
رئیس شورای اسلامی شهر شوش بیان کرد: اکثر منازل شهر شوش زیرساختی سنتی دارند و قدمت آنها نه به 10 سال و 30 سال و 40 سال، بلکه حتی به 60 سال هم می‌رسد. در زلزله اخیر غرب کشور که کانون آن در حوالی کرمانشاه و بزرگی آن بیش از 7 ریشتر بود، موج زلزله به شوش رسید و دیوارهای شماری از منازل این شهر ترک برداشتند.
 
میاحی ادامه داد: بنابراین می‌بینیم که منازل این شهر تا چه حد در برابر حوادث آسیب‌پذیر هستند و جان شهروندان این منازل حادثه‌خیز و بافت فرسوده در برابر حوادث این‌چنینی می‌تواند در معرض خطر قرار گیرد. آنچه اکنون ضروری به نظر می‌رسد، علاج پیش از واقعه است.
 
وی افزود: چرا همیشه باید منتظر حادثه بمانیم تا بعد فکری برای علاج کنیم؟ برای بازسای و نوسازی منازل بافت فرسوده شوش، دولت باید اقدام کند و با اعطای تسهیلات بدون بهره یا کم بهره و یا به صورت قرض‌الحسنه به ساکنان این منازل فرسوده و پرخطر کمک کند تا بتواند این منازل را بازسازی کنند؛ زیرا اکثر ساکنان این منازل از نظر وضعیت مالی در سطح پایینی قرار دارند و حتی به نان شب خود محتاج می‌شوند.
 
رئیس شورای اسلامی شهر شوش بیان کرد: از زمان شروع به کار شورای پنجم شهر شوش تاکنون، بحث منازل بافت فرسوده شوش در شورا مطرح نشده، اما این موضوع را در دستور کار داریم و قطعا با جدیت پیگیر آن خواهیم شد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: