• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-3874-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس ستاد راهبری مهار فوران چاه رگ سفید خبرداد:

دسترسی به دهانه چاه در حال فوران 147 رگ سفید – 2


مهارگران صنعت نفت در تلاشی بی وقفه موفق به پاکسازی ده ها تن فولاد در هم تنیده از میان شعله های سرکش فوران چاه 147 رگ سفید – 2 و دسترسی به دهانه چاه شدند .

به گزارش ایسنا- منطقه خوزستان، سپهر سپهری مدیرعامل و رئیس ستاد راهبری مهار فوران چاه 147 رگ سفید – 2 در این شرکت شامگاه یکشنبه (5 آذرماه) در این باره توضیح داد: در نتیجه تلاش های مجدانه مهارگران سختکوش و غیرتمند شرکت ملی حفاری ایران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، تجهیزات و ضایعات دکل حفاری 95 فتح به نحو مناسب از کانون آتش تخلیه و دهانه چاه پاکسازی شد.

وی گفت: این عملیات پیچیده و کاملا فنی و پر مخاطره، اساسی ترین گام در راستای اجرای برنامه مهار چاه به روش کشتن چاه از سطح (TOP KILL) است که امروز پس از چند روز کار مداوم و شبانه روزی در زیر آتش سوزان و پاشش پرحجم آب تحقق یافت.

سپهری افزود: با به سرانجام رسیدن این عملیات کاملا تخصصی و مستقیم شدن آتش ناشی از فوران نفت و گاز و حذف شعله های پیرامونی، مهار و کنترل فوران چاه وارد فاز بعدی شد.

سپهری اظهار کرد: در این مرحله با بررسی وضعیت دهانه چاه و بکارگیری تجهیزات ویژه در عمل با آماده سازی ابزار سطحی، تجهیزات اسنیفر و استینگر و بهره گیری از پمپ های فشار قوی برای تزریق سیال سنگین حفاری اقدام به مهار چاه از طریق خطوط ارتباطی سیال، آخرین مرحله کار اجرا و چاه ایمن سازی خواهد شد.

مدیرعامل و رئیس ستاد راهبری مهار فوران چاه 147 رگ سفید – 2 در شرکت ملی حفاری ایران گفت: همسو با اجرای این عملیات، حفر دو حلقه چاه امدادی با کاربست دستگاه های حفاری سنگین 93 و 94 فتح ناوگان شرکت نیز ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، چاه 147 رگ سفید – 2 هفتم آبان ماه گذشته در حین حفاری بوسیله دکل حفاری 95 فتح دچار فوران گاز و آتش سوزی شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: