• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-2076-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه جندی‌شاپور دزفول در ایسنا عنوان کرد:

ایجاد مرکز پژوهشی و موزه اشیاء جندی‌شاپور/رشد ۳.۵ برابری بودجه دانشگاه

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول با بیان اینکه نیاز اجتماعی امروز این است که دانشگاه روح زنده جامعه باشد و جامعه احساس کند که همیشه تکیه‌گاهی به نام دانشگاه دارد٬ عملکرد چهارساله دانشگاه را تشریح کرد و گفت: در حال برنامه‌ریزی در زمینه‌های خاصی منطبق بر آمایش منطقه هستیم و توسعه دانشکده‌ها و رشته‌های ما صرفا بر اساس نیاز آمایش منطقه خواهد بود و به هیچ عنوان در دوره پیش رو به دنبال ایجاد شرایطی که نیاز جامعه نباشد، نیستیم.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، دکتر محمدرضا عصاری با حضور در تحریریه ایسنا در گفت‌وگو با خبرنگاران این خبرگزاری٬ اظهار کرد: طبیعتا بیشتر انتظار از مجموعه‌های دانشگاهی٬ این است که با هدف و برنامه کار کنند. در چهار سال گذشته به دلیل عقب‌ماندگی‌هایی که در مجموعه آموزش عالی به صورت خاص در منطقه ۱۰ اتفاق افتاده بود٬‌ نیاز به یک تلاش خارج از شکل متعارفی وجود داشت. با مسایلی که از قبل بر فضای اقتصادی و اجتماعی و محیطی خوزستان حاکم شده بود٬‌ مجموعه دانشگاه‌ها به نسبت سایر دستگاه‌ها عقب‌ماندگی‌هایی بیشتر از ترازهای سنی خود داشتند.

وی افزود: برای ما در ابتدا نیاز بود به یک ثبات برسیم و سپس راه توسعه علمی و زیرساخت‌های لازم را فراهم می‌کردیم. دانشگاه از منظر کلام امام (ره)٬ مبدا همه تحولات است و نیاز اجتماعی امروز این است که دانشگاه روح زنده جامعه باشد و جامعه احساس کند که همیشه تکیه‌گاهی به نام دانشگاه دارد.

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول با بیان اینکه بر این باور نیستم که دانشگاه فقط به بخش آموزش توجه کند٬‌ تصریح کرد: اکنون بخشی از این ظرفیت برای آموزش است و بخش‌های دیگر که موثرتر عمل می‌کنند باید در خدمت جامعه و نیازهای امروز باشند. از چهار سال گذشته در این دانشگاه ما برنامه‌ریزی‌های خود را بر همین مبنا آغاز کردیم و امروز به یک رضایت نسبی رسیدیم و امیدواریم بتوانیم در برنامه پنج سال آينده زیرساخت‌های لازم برای جایگاه واقعی که دانشگاه‌ها باید به آن برسند را فراهم کنیم.

اصلاح ساختار تشکیلاتی؛ اولین زیرساخت دانشگاه در چهارسال گذشته

عصاری ادامه داد: از جمله زیرساخت‌هایی که در این دوران به دنبال ایجاد آن بودیم٬ بحث تشکیلات دانشگاه بود. در پایان سال ۹۲ من متوجه شدم که اعتبار چارت تشکیلاتی دانشگاه به اتمام رسیده است. اولین کاری که در دستور کار قرار دادیم اصلاح ساختار تشکیلاتی دانشگاه بر مبنای نیاز آینده و فرایندهایی که دانشگاه باید برای آن‌ها نقش‌آفرینی کند، بود.

وی افزود: در مقطعی از زمان، توسعه کمی دانشگاه‌ها به گونه‌ای اتفاق افتاده بود که این بحث‌ها را نیز تحت‌الشعاع قرار داده بود. از رویکردهایی که در بحث تشکیلات مطرح شده بود٬ این بود که دیگر موافقت‌های اصولی ذکر نشوند و تنها موافقت‌های قطعی ذکر شوند. بخش‌های موافقت قطعی ما کم بودند؛ از جمله این که در چارت تشکیلاتی قبل هیچ دانشکده مصوبی نداشتیم و تعداد گروه‌های مصوب نیز محدود بودند که باید حتما به عنوان یک تهدید جدی به آن نگاه کرد.

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول ادامه داد: در این فاصله زمانی توانستیم علی‌رغم سختی‌ها٬ نگاه به آینده دانشگاه و شرایط موجود را ترسیم کنیم و با یک تلاش سه ساله موفق شدیم امروز شش دانشکده مصوب در دانشگاه داشته باشیم و آزمایشگاه مرکزی را در صف و نه در ستاد٬ به عنوان یک ابزار حمایتی از صنعت برای تمام صنایع شمال خوزستان به کار بگیریم.

ایجاد مرکز پژوهشی٬ پایگاه و موزه اشیا جندی‌شاپور

عصاری گفت: علاوه بر آن همراه با برگزاری کنگره بین‌المللی جندی‌شاپور٬‌ موفق شدیم از سازمان برنامه و بودجه موافقت ایجاد مرکز پژوهشی جندی‌شاپور را بگیریم که علاوه بر آن٬ موافقت شد که ردیف اعتباری ذیل ردیف دانشگاه به عنوان بودجه برای این مرکز نیز در نظر گرفته شود. امسال اولین سالی است که این بودجه در اختیار دانشگاه قرار گرفته و جای قدردانی از مسوولان این سازمان را دارد.

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول با بیان اینکه اکنون توجه مسوولان فرهنگی داخل و بیرون کشور به منطقه جندی‌شاپور جلب شده است٬ اظهار کرد: تقاضای ایجاد یک پایگاه برای جندی‌شاپور داده شده و میراث فرهنگی نیز برای ایجاد آن قول مساعد داده است. گفته‌ها حاکی از آن است که اگر کاوش در این منطقه اتفاق بیفتد، یک شهر زیر خاک مدفون باشد.

عصاری در خصوص موزه اشیا جندی‌شاپور٬ گفت: ما یک موافقت‌نامه از میراث فرهنگی گرفته‌ایم که هرچه از منطقه جندی‌شاپور به دست می‌آید، از استان خارج نشود و برای اینکار پیشنهاد تشکیل یک موزه‌ را دادیم. چون فضایی در دانشگاه وجود نداشت٬ موافقت شد که یکی از خانه‌های قدیمی در دزفول تبدیل به موزه شود. اما اکنون ما طرح ملی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد را به سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد داده‌ایم که بخشی از این مرکز به موزه جندی‌شاپور تبدیل خواهد شد.

ایجاد مسیر باز و بدون محدودیت برای جهش‌های علمی

وی عنوان کرد: یک گروه مستقل مهندسی شیمی نیز در دانشگاه داریم که از گروه‌های بسیار قوی دانشگاه است که بر مبنای نیاز منطقه پیش‌بینی شده  است. ما در این سه سال توانستیم به ساختاری برسیم که پله‌های ترقی و نقش‌آفرینی دانشگاه بر این مبنا بتواند شکل بگیرد.

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول گفت: تعداد پست‌های آزادی که اعضای هیات علمی در چارت قبلی  داشتند حدود ۸۰ پست بود که در چارت جدید به حدود ۱۸۰ پست رسیده است و به طور قطع تا هفت٬ هشت سال آینده این ظرفیت ایجاد شده برای دانشگاه هیچ محدودیتی در حرکت‌ها و جهش‌های علمی به همراه نخواهد داشت و این مسیر باز برای دانشگاه به عنوان یکی از اصلی‌ترین زیرساخت‌های دانشگاه فراهم شد.

رشد ۳.۵ برابری بودجه دانشگاه در طی چهارسال؛ دومین زیرساخت

عصاری با یادآوری اینکه برای توسعه زیرساخت‌های دانشگاه منابع مالی نیاز است٬ گفت: کشور با مشکل نقدینگی و مسایل مالی مواجه است و در سال‌های اخیر آموزش عالی رشد بودجه‌ای متعارفی با همه بخش‌های کشور داشته است. اما به دلیل عقب‌ماندگی‌هایی که ما در پایه‌های بودجه‌ای این دانشگاه داشتیم٬ امروز بودجه این دانشگاه حدود ۳.۵ برابر نسبت به چهار سال گذشته رشد داشته است. بنابراین زیرساخت دوم برای گام برداشتن به سمت دانشگاهی که در حوزه اجتماعی موثر باشد نیز فراهم شد.

توسعه فضای فیزیکی دانشگاه؛ سومین زیرساخت

وی با بیان اینکه سومین زیرساخت، توسعه فیزیکی فضای دانشگاه است٬ خاطرنشان‌کرد: فضای فیزیکی و رفاهی دانشگاه محدودیت‌هایی داشت؛ ما بنابر تقاضایی که از سازمان برنامه و بودجه برای اصلاح وضعیت بخش عمرانی و تملک دارایی داشتیم٬ گزارش عملکرد چهارساله‌ای را تحویل این سازمان دادیم که دلالت بر این داشت که ما در این چهارسال٬ قریب به 26.3 میلیارد تومان کار عمرانی در این دانشگاه انجام داده بودیم که بخش اندک آن از منابع دولتی و بخش عمده آن از سایر منابع تامین شده بود.

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول ادامه داد: در حوزه رفاهی چهار بلوک خوابگاهی نیمه‌تمام با ظرفیت ۶۰۰ نفر داشتیم که قرارداد آن به گونه‌ای بود که پیمانکار قادر به ادامه کار نبود و منابع مالی برای به اتمام رساندن آن در دانشگاه وجود نداشت. ما به هر ترتیبی موفق شدیم در دو سال گذشته دو بلوک را به اتمام برسانیم و مرداد و شهریور امسال توانستیم با دریافت مبلغی از سازمان برنامه و بودجه و منابعی بیش از آن از خودمان٬ در یک دوره دوماه و نیمه دو بلوک باقی‌مانده را نیز تکمیل و تجهیز کنیم. امروز ظرفیت ما به گونه‌ای است که هیچ دختر دانشجویی بدون خوابگاه نیست.

اظهار علاقه جهان به برقراری ارتباط فرهنگی با دانشگاه

عصاری با اشاره به فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی در راستای نقش‌آفرینی دانشگاه در جامعه٬ عنوان کرد: با برگزاری کنگره بین‌المللی جندی‌شاپور٬ ‌دانشگاه نقش خود را در تبیین فرهنگ و تمدن منطقه نشان داد و توانست نظر هموطنان و بسیاری از کشورها را به مظاهر تمدنی و فرهنگی مغفول در منطقه معطوف کند. امروز با مکاتبات و مراودات بسیاری از ایران‌شناسان جهان مواجه هستیم که به برقراری ارتباط با دانشگاه اظهار علاقه می‌کنند.

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول با بیان اینکه مرکز پژوهشی جندی‌شاپور ادامه‌دهنده راه کنگره است٬ ادامه داد: دکتر محفوظ٬ استاد دانشگاه استانبول در کتاب خود نوشته است که ۱۷۵۰ سال پیش بر سردر این دانشگاه نوشته شده بود «دانش و فضیلت برتر از بازو و شمشیر است». این فرهنگ جامعه ما است و باید آن را به رخ جهانیان بکشیم.

تاکید بر مهارت‌آموزی و ارتقای یک پله‌ای دانشگاه در برنامه پنج‌ساله جدید

عصاری تصریح کرد: امروز در حال تدوین برنامه پنج‌ساله‌ای هستیم که در این برنامه بر مهارت‌آموزی دانشجویان برای داشتن یک مهارت در هنگام فراغت از تحصیل در پنج‌سال آینده تاکید شده است. این یک طرح است که از کارآموزی شروع و در سال سوم به مهارت ختم می‌شود.

وی با اشاره به همکاری دانشگاه با صنایع٬ گفت: اکنون نقش‌آفرینی دانشگاه در حوزه صنعت مهیا شده است. در سال گذشته قراردادهای پژوهشی دانشگاه با صنایع حدود ۲۰ برابر رشد داشت ولی ما این را نیز کافی نمی‌دانیم و معتقدیم که ۵۰ درصد ظرفیت دانشگاه باید در خدمت بیرون قرار بگیرد. همچنین در برنامه پنج‌ساله حداقل یک سطح ارتقا برای دانشگاه پیش‌بینی کرده‌ایم.

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول در خصوص بخش‌های کمک‌کننده برای پیمودن این مسیر٬ اظهار داشت: این دانشگاه که نزدیک به ۴۰ سال قدمت دارد٬ تاکنون یک طرح ملی از نظر عمرانی نداشته است و سازمان برنامه و بودجه نیز به این نتیجه رسیده است این امکان را به دانشگاه بدهد. ما سه طرح ملی را پیشنهاد دادیم که برای توسعه زیرساخت‌های فیزیکی دانشگاه موثر است.

توجه به پژوهش و توسعه رشته‌ها تنها بر اساس نیاز آمایش منطقه است

عصاری خاطرنشان‌کرد: رویکرد ما در جذب اعضای هیات علمی این است که نگاه تنها به امر آموزش نباشد و باید به سایر وظایف دانشگاه توجه شود. اکنون به هر دانشکده‌٬ گروه و عضو هیات علمی ابلاغ کرده‌ایم که برنامه پژوهشی مشخصی داشته باشند و از پراکنده‌کاری حذر کنند. قرار نیست ظرفیت رشد دانشگاه در همه زمینه‌ها فراهم باشد؛ ما در زمینه‌های خاصی که منطبق بر آمایش منطقه است در حال برنامه‌ریزی هستیم که در آن زمینه‌ها بتوانیم کار کنیم.

وی افزود: توسعه دانشکده‌ها و رشته‌های ما صرفا بر اساس نیاز آمایش منطقه خواهد بود و به هیچ عنوان در دوره پیش رو به دنبال ایجاد شرایطی که نیاز جامعه نباشد، نیستیم. امیدواریم با این برنامه که در حال تدوین است برنامه توسعه کمی و کیفی دانشگاه در پنج سال آینده بر مبنای تصویبی که هیات امنای دانشگاه خواهد داشت، پیش برود.

عصاری در خصوص تعداد دانشجویان دانشگاه، گفت: در حال حاضر حدود دو هزار و ۷۰۰ دانشجو داریم که با احتساب دانشجویان سنواتی به حدود سه‌هزار نفر می‌رسند. همچنین نزدیک ۱۲ رشته کارشناسی و به همین تعداد رشته کارشناسی ارشد داریم و تقریبا تمام دانشکده‌‌ها همزمان با دوره‌های کارشناسی٬ ‌ارشد نیز دارند. در سال ۹۲ هرم دانشجویی دانشجویان تحصیلات تکمیلی حدود 1.3 درصد کل دانشجویان بود اما اکنون حدود ۱۷ درصد دانشجویان، تحصیلات تکمیلی هستند که امیدواریم این نسبت را در چهارسال آینده به حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد برسانیم. همچنین حدود ۴۰ درصد دانشجویان دانشگاه، بومی هستند.

وی با اشاره به اینکه هنوز دوره دکتری در دانشگاه تدریس نمی‌شود٬ بیان کرد: برای راه‌اندازی این دوره با تاکید بر بحث انرژی‌های نو درخواست داده‌ایم اما با توجه به اینکه یک سامانه جامع آموزش عالی در وزارت‌خانه در حال شکل گرفتن است٬ توسعه رشته‌ها متوقف شده است.

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول با بیان اینکه مدیریت سبز دانشگاه از برنامه‌‌های وزارت علوم است٬ گفت: به دنبال این هستیم که در این برنامه پنج‌ساله٬ چند فاکتور را به عنوان صرفه‌جویی و اصلاح مصرف و همچنین فرهنگ‌سازی ایجاد کنیم. از جمله‌ برنامه‌ها این است که برای روشنایی تمام ساختمان‌های دانشگاه از انرژی خورشیدی استفاده شود و موتورخانه‌ها و سیستم‌های تهویه براساس استانداردها اصلاح شوند.

عصاری مدیریت مصرف را یکی از موارد لازم فرهنگ‌سازی توسط دانشگاه دانست و تصریح کرد: به دلیل اینکه کشور روی مصرف انرژی، یارانه می‌دهد٬ توجهی بر مدیریت مصرف نداریم و این فرهنگ‌سازی باید توسط دانشگاه تسری داده شود که این یکی از برنامه‌های ما است.

انعقاد قریب به یک میلیارد تومان قراردادهای تحقیقاتی با صنعت

وی عنوان کرد: حدود دو سال است که پژوهانه اعضای هیات علمی تا ۱۸ میلیون تومان پرداخت می‌شود که حتی در مواردی تمام این پول را هزینه نمی‌کنند. اکنون درحال تشویق اعضای هیات علمی هستیم که در صورت امکان، یک  روز در هفته در یکی از صنایع استقرار پیدا کنند. همچنین در حال تقویت فرصت‌های مطالعاتی در بخش صنعت هستیم. سعی بر این است که این تصور که یک عضو هیات علمی تنها وظیفه‌ی خود را آموزش بداند، رفع کنیم؛ آموزش تنها بخشی از وظایف است.

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول ادامه داد: اگر گفته می‌شود صنعت به دانشگاه کم‌اعتماد است٬ دانشگاه نیز ممکن است نگاه دیگری داشته باشد. ما تلاش می‌کنیم این دو ظرفیت کشور را به هم نزدیک کنیم و این فضای بی‌اعتمادی را با کار قابل قبول و قابل دفاع، برطرف کنیم. در سال ۹۵ قریب به یک میلیارد تومان قرارداد تحقیقاتی با صنعت بستیم و تمام اهتمام ما بر توسعه آن است و این موضوع را نیز بررسی می‌کنیم که حتما برای صنایع نتیجه‌بخش باشد.

عصاری افزود: در سال گذشته تعداد زیادی از پایان‌نامه‌های ما مورد توجه بخش صنعت قرار گرفتند. اکنون سعی بر این است که رویکرد اعضای هیات علمی به سمت تامین نیاز از بخش صنعت باشد. ما تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه قبرس داریم که سعی می‌کنیم تبادل استاد و دانشجو را در یک دوره تابستانه به ویژه برای بحث انرژی‌های نو با این دانشگاه انجام دهیم. ما کار خود را برای ورود دانشجویان به صنایع از اساتید آغاز کرده‌ایم و معتقدیم خود اساتید، دانشجویان ارشدشان را  به صنعت ورود خواهند داد.

وی با بیان اینکه عمده هزینه‌ای که ما انجام می‌دهیم برای انتقال تکنولوژی خارجی است اما بحث تدوین دانش فنی کم‌رنگ دیده می‌شود٬ تصریح کرد: اکنون بهینه‌سازی سد دز توسط یک شرکت خارجی درحال انجام است. ما اعلام کردیم که برای تدوین دانش فنی این کار آمادگی داریم. دانشگاه باید به گونه‌ای عمل کند که جامعه تاثیر آن را به شکل مستمر ببیند و امیدواریم که برنامه پیش‌روی ما این گونه عمل کند.

همکاری‌های بین دانشگاهی دانشگاه جندی‌شاپور دزفول

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول در خصوص همکاری با سایر دانشگاه‌ها٬ بیان کرد: اگر دانشگاه‌ها با یکدیگر همکاری داشته باشند٬ هم‌افزایی خوبی خواهند داشت. درحال حاضر ما با دانشکده فناوری‌های نوین و پردیس دانشگاه شهید بهشتی در بحث زبان‌های خارجی در حال همکاری هستیم. در حال حاضر از مشکلات مهم دانشجویان خارجی، زبان فارسی است و به دنبال این هستیم که این آموزش در استان در دانشگاه خودمان انجام بگیرد.

عصاری ادامه داد: همچنین با دانشگاه یزد٬ پژوهشگاه هوافضا و ... صحبت‌هایی شده است و هم در داخل و هم در خارج در حال توسعه ارتباطات هستیم و معتقدیم هرچه ارتباطات بیشتر شود به هم‌افزایی و ظرفیت علمی منطقه خودمان افزوده خواهد شد. ما درحال حاضر دانشجوی خارجی در دانشگاه نداریم اما در برنامه پنج‌ساله در نظر داریم که سه درصد دانشجویان، خارجی باشند.

تقریبا با هیچ کرسی آزاداندیشی مخالفت نشده است

وی با اشاره به چهره فرهنگی و تمدنی دانشگاه جندی‌شاپور٬ عنوان کرد: شاید معمولا دانشگاه‌ها را به چهره سیاسی بشناسند ولی ما ضمن حفظ این درک سیاسی به مسایل فرهنگی نیز توجه کرده‌ایم. ما یک تشکل دانشجویی سیاسی داشتیم و درخواست ایجاد سه تشکل دیگر نیز داده‌ شده و در حال بررسی است. کرسی‌های آزاداندیشی نیز در این چند سال کاملا فعال بوده و توسعه داشته است و تقریبا کرسی نبوده که با آن مخالفت شده باشد.

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول ادامه داد: بودجه فرهنگی دانشگاه رشد چشم‌گیری داشته است. من در تمام جلسات شورای فرهنگی دانشگاه حضور داشته‌ام و دانشگاه به مسایل فرهنگی و رشد و بالندگی که لازمه دانشجویان در دوران دانشجویی برای در دست گرفتن یک سکان در آینده است٬‌ اهتمام دارد.

خبرگان صنعتی منطقه جذب دانشگاه می‌شوند

عصاری با بیان اینکه به امر مهارت‌آموزی که به کارآفرینی باز می‌گردد اعتقاد زیادی دارم٬ گفت: ما دو سال پیش اقدام به کاری کردیم که هرچند به دلیل دشواری برخی فرهنگ‌سازی‌ها هنوز چندان نتیجه‌بخش نبوده است. بر این اساس عضو چهارمی را به عنوان خبرگان صنعتی به دانشگاه اضافه کردیم و به دنبال این هستیم که تمام خبرگانی که در منطقه داریم که تجربه 30 ‌ساله آن‌ها برگرفته از کارآفرینی است٬‌ جذب دانشگاه شوند.

وی افزود: ارتباط با صنعت و استفاده از ظرفیت آن٬ مهارتی کردن اعضای هیات علمی و بردن آن‌ها به صنعت و تشویق به فرصت‌های مطالعاتی در صنعت و ...٬ که تجمیع آن‌ها به عنوان یک طرح در حال تدوین است٬ در یک دوره پنج‌ساله می‌تواند ذهنیت دانشجویان را به سمت خودباوری ببرد و پس از فراغت از تحصیل بتوانند اقدام به ایجاد یک فعالیت کنند؛ این خودباوری و ظرفیت‌سازی از اصلی‌ترین برنامه‌های دانشگاه است.

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول با بیان اینکه بیشتر چالش‌های دانشگاه ناشی از این است که اطلاعات چندانی از محدودیت‌های بالادستی نداریم٬ تصریح کرد: به طور مثال نیازهای رفاهی همواره مطرح است. دولت ضمن محدودیت منابع مالی با مساله حوادث طبیعی مانند زلزله کرمانشاه نیز مواجه است و ما به عنوان هم‌وطن احساس شرمندگی می‌کنیم که هم‌وطن ما در این سرما چادر هم نداشته باشد.

عصاری ادامه داد: در مدیریت کردن چالش‌ها٬ ما تنها چیزی که از سمت مقابل خود انتظار داریم عقلانیت٬ انصاف و توجه به محدودیت‌های کشور است. من هیچگاه از یک همکار دانشگاهی انتظار ندارم که تنها خودش را نگاه کند٬ بلکه باید کشور و آینده را نیز نگاه کند. بزرگترین وظیفه ما در دانشگاه این است که دانشجویان به آینده امیدوار شوند و شرایط به گونه‌ای نباشد که نگاه ناامیدانه به جوانان تزریق شود.

وی افزود: بودجه تعمیر و تجهیز دانشگاه هنوز به دانشگاه‌ها داده نشده در حالی که ما تمام تعمیرات را در تابستان انجام دادیم بدون اینکه اعتباری آمده باشد و تنها در حوزه دانشجویی نزدیک به ۲.۵ میلیارد تومان هزینه کردیم؛ وقتی می‌دانیم چه مشکلاتی در کشور وجود دارد نمی‌توانیم بیشتر فشار وارد کنیم. ما از بابت چالش‌ها نگران نیستیم چراکه معتقدیم که دانشگاه باید خود را در صحنه تعاملات اجتماعی همیشه سرپا٬ راست‌قامت و صادق نگه دارد.


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: