• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-4276-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

کسب موافقت اصولی فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اهواز

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی اهواز با اشاره به فعالیت 12 هسته و واحد فناور در این مرکز رشد، از کسب موافقت اصولی برای فعالیت این مرکز از وزارت علوم خبر داد.

دکتر جعفر ملک‌محمدی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی اهواز در سال 94 به صورت رسمی با موافقت اولیه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی کار خود را آغاز کرد. زمینه اصلی فعالیت این مرکز رشد انرژی یعنی نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع وابسته است و 80 درصد فعالیت‌های مرکز رشد به این حوزه اختصاص دارد.

وی افزود: پس از یک سال فعالیت تا پایان سال 95، پنج هسته و هفت واحد فناور در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی اهواز جذب و حمایت شدند. روند فعالیت‌ها تاکنون در مرکز رشد بسیار خوب بوده است. تلاش ما این است تا در این مرکز رشد به افرادی که توانایی‌هایی دارند اما با مشکلات مالی مواجه هستند، کمک کنیم.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی اهواز ادامه داد: با سرمایه‌گذاری‌هایی که انجام شده است، تاکنون محصولات اولیه حدود هفت واحد فناور تولید شده‌اند. برای این محصولات به دنبال سرمایه‌گذار هستیم تا آن‌ها را به تولید انبوه برسانیم.

ملک‌محمدی گفت: برای فعالیت مراکز رشد سه مرحله درنظر گرفته شده است. موافقت اولیه با ایجاد مرکز رشد به این معنا است که از سوی وزارت علوم به یک گروه یا سازمان اجازه داده می‌شود که در یک حوزه ایده‌ها و طرح‌ها را تحت حمایت خود قرار دهد. پس از یک سال اگر این مرکز رشد توانسته باشد طبق برنامه‌ای که به وزارت علوم اعلام کرده است، عمل کند و در اجرای وظایف خود موفق بوده باشد، از سوی وزارت علوم موافقت اصولی دریافت می‌کند.

وی خاطرنشان‌کرد: پس از پنج سال تعداد هسته‌ها و واحدهای فناوری که این مرکز رشد تحت پوشش قرار می‌دهد مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که اگر برنامه‌ها و واحدهای فناور این مرکز از نظر وزارت علوم معیارهای لازم را داشته باشند، مجوز نهایی برای فعالیت مرکز رشد صادر می‌شود. مرکز رشد دانشگاه آزاد اهواز در حال حاضر در مرحله موافقت اصولی قرار دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: