• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-7374-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

دبیر ستاد هفته پژوهش کشور عنوان کرد:

بودجه پژوهش باید افزایش یابد/لزوم کاربردی و مساله محور شدن پژوهش‌ها


دبیر ستاد هفته پژوهش کشور با بیان این‌که پایان‌نامه‌های دانشجویی باید در اختیار صنایع و سازمان‌ها قرار گیرند، گفت: به دنبال تبدیل ایده‌ها و پژوهش‌ها به پروژه‌های عملی هستیم.
 
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، فریبا گودرزی در حاشیه بازدید از نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تمام روزهای سال باید به پژوهش اختصاص یابد زیرا جوانان نخبه بسیاری در کشور وجود دارد و باید از ظرفیت نخبگان در کشور استفاده کرد.
 
وی افزود:  هفته پژوهش فرصتی برای آسیب شناسی مسائل این حوزه است و باید شرایط به گونه‌ای فراهم شود تا هیچ اقدامی و تصمیم گیری بدون پژوهش صورت نگیرد .
 
دبیر ستاد هفته پژوهش کشور تصریح کرد: نمایشگاه هفته پژوهش فرصتی برای آشنایی مدیران با دستاوردهای پژوهشی و فناورانه است. در این زمینه یکی از مزایای این نمایشگاه آن است که دانش آموزان و دانشجویان با اهمیت و ضرورت پژوهش پیش از هر اقدامی آشنا می‌شوند .
 
گودرزی با بیان این‌که وزارتخانه‌ها و استان‌ها نباید جزیره‌ای عمل کنند، عنوان کرد: نمایشگاه هفته پژوهش در سراسر کشور به طور همزمان برگزار و در روز ۲۵ آذرماه از برگزیده شدگان و استان‌های فعال تجلیل می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: بودجه پژوهش حدود یک درصد است که این بودجه با توجه به حجم فعالیت‌های انجام شده در استان‌ها، محدود است . در این زمینه باید شاهد افزایش بودجه این بخش باشیم و مسئولان با مشاهده حجم بالای اقدامات صورت گرفته باید بودجه این بخش را افزایش دهند .
وی با اشاره به اینکه طرح‌ها باید قابلیت کاربردی شدن داشته باشند، تصریح کرد: هر طرح باید برای یک هدف مشخص و رفع مشکل ایجاد شود. از همین رو پروژه‌ها باید مساله محور باشند .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: