• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-4776-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

معاون دانشکده علوم‌پزشکی شوشتر:

فعالیت‌های پژوهشی در دانشکده روند رو به رشدی داشته است

معاون آموزش و تحقیقات، دانشجویی و فرهنگی دانشکده علوم پزشکی شوشتر با باین این‌که با برگزاری دوره‌های کارگاهی تلاش می‌کنیم اطلاعات دانشجویان خود را به‌روز کنیم، گفت: فعالیت‌های پژوهشی در دانشکده با جدیت دنبال می‌شوند و سال گذشته ۲۲ مقاله از اساتید و دانشجویان دانشکده در مجلات اسکوپوس نمایه شدند.

دکتر مجتبی کلانتر با حضور در غرفه خبرگزاری ایسنا در نمایشگاه هفته پژوهش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی شوشتر، یک دانشگاه نوپا است که حدود پنج سال از تشکیل آن می‌گذرد. این دانشکده 18 ماه قبل از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مستقل شد و دیگر به طور مستقیم زیر نظر وزارتخانه اداره می‌شود.

وی افزود: در دانشکده علوم پزشکی شوشتر، فعالیت‌های پژوهشی به‌خصوص در حیطه تحقیقات دانشجویی بسیار با جدیت دنبال می‌شود. دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشکده در کنگره‌های بین‌المللی و داخلی، رتبه‌های خوبی کسب کرده‌اند. از نظر تعداد مقالات نیز دانشکده روند رو به رشدی دارد و در سال گذشته حدود 22 مقاله در مجلات معتبر اسکوپوس و مجلات معتبر نمایه شدند.

معاون آموزش و تحقیقات، دانشجویی و فرهنگی دانشکده علوم پزشکی شوشتر گفت: درخصوص تامین بودجه پژوهشی نیز با توجه به این‌که از سوی مسوولان دانشکده، دیدگاه مناسبی برای فعالیت‌های پژوهشی وجود دارد، بحث بودجه پژوهشی روند به رو به رشدی را طی می‌کند و انتظار داریم که این روند در سال‌های آینده بهبود یابد. از نظر تولید علم و تعداد مقالات و مجلات نیز وضعیت مناسبی داریم. کمیته دانشجویی دانشکده در سطح پژوهش‌های دانشجویی بسیار فعال است.

کلانتر ادامه داد: دانشجوها از نظر پژوهشی به طور مرتب با برگزاری کارگاه‌های مختلف به‌روز می‌شوند. دانشکده علوم پزشکی شوشتر توانسته است در سطح دانشگاه‌های جنوب غرب کشور رتبه خوبی کسب کند. دانشکده هر سال پرقدرت‌تر و با امکانات بهتر به مسیر خود ادامه می‌دهد. در نمایشگاه هفته پژوهش نیز تلاش می‌کنیم در کنار سایر ادارات دولتی و خصوصی، دستاوردهای خود را ارائه کنیم.

وی خاطرنشان‌کرد: در غرفه دانشکده، علاوه بر ارائه دستاودرهای دانشجویان و اعضای هیات علمی، 14 عنوان کتاب چاپ شده با لگوی دانشکده، یک کتابچه حاوی خلاصه مقالات اعضای هیات‌علمی و دانشجویان دانشکده و خلاصه‌ای از تحقیقات دانشجویی نیز در غرفه دانشکده ارائه می‌شود. همچنین به عنوان فعالیت‌های جانبی نیز آنالیز توده بدنی، اندازه گیری فشار خون، قند خون و تعیین گروه خونی برای مراجعه کنندگان انجام می‌شود. همچنین معرفی فرهنگ، مکان‌های تاریخی و گردشگری بزرگ شهرستان شوشتر نیز انجام می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: