• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-3480-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برگزاری هفتمین نشست سالانه مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی حوزه هنری در آبادان

مدیر دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری:
کار در حوزه هنری قصه نیست بلکه جدی و عاشقانه است/با علم به شعار سال عمل کرده‌ایم

مدیر دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری گفت: سال 96 توسط مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام گذاری شد و ما با علم بر آن که شعار سال چه بوده تاکنون عمل کرده‌ایم. 

به گزارش خبرنگار ایسنا ـ منطقه خوزستان، محمد قاسمی‌پور امروز یکشنبه (12 آذر 96) در هفتمین نشست سالانه مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی حوزه هنری که با میزبانی استان خوزستان در سالن جلسات مهمانسرای اروند شهرستان آبادان برگزار شد، با تقدیر از تلاش های مجدانه حوزه هنری استان خوزستان اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم قدردان تلاش های حوزه هنری این استان و شهرستان آبادان که این امکانات را فراهم سازی کردند باشیم. 

وی افزود: از آذر ماه سال گذشته تاکنون اندک تغییر و تحولاتی در مراکز استان ها داشتیم که منجر به حضور چهره های جدید و جوان و پر انگیزه در این نشست شده است. 

او با بیان این که کار در حوزه هنری قصه نیست بلکه جدی و عاشقانه است یادآوری کرد: در قصه ما داستان سیمرغ همچنان پا برجا و صادق است و ما مانند سیمرغی هستیم در قاف هدف و در بین راه قطعا کسانی جدا خواهند شد و مسیرشان را تغییر خواهند داد و یا ممکن است از ما نیز پیشی بگیرند. 

قاسمی پور ادامه داد: اما آن هسته، جمع و محتوای واحد که تحت لوای سیمرغ استان ها به حرکت و تکاپوی خود ادامه می دهد از حرکت باز نخواهد ایستاد و منوط به حضور هر یک ما نخواهد بود بلکه آن ما مرکزی و آن سیمرغ راستین عاشق و باورمند است که به سر منزل مقصود خواهد رسید و به دیگران کمک خواهد کرد و این را باید بار دیگر با خودمان متذکر و یادآور شویم. 

وی با اشاره به این که سال 96 توسط مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام گذاری شده است عنوان کرد: آن دسته از کسانی که تسهیلات و امکانات اقامتی و غیره را در حد عناوین و شعارهای دیگر از ما طلب می کنند یادشان باشد ما با علم بر آن که شعار سال چه بوده  تاکنون عمل کرده‌ایم. 

مدیر دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنریافزود: می‌بایست تمرکزمان بیشتر بر جغرافیا و محیط تاریخی باشد که قرار است این چند روز در آن تنفس کنیم. 

وی ادامه داد: در آستانه تنظیم و تدوین شیوه نامه فعالیت ها و نحوه ارائه محصولات در دفاتر مراکز استانی هستیم و دو استان اصفهان و البرز بعنوان استان‌های معین در این زمینه پر تلاش فعالیت می‌کنند که استان اصفهان در بحث آماده سازی این شیوه نامه فعالیت ها و استان البرز در بحث توانمندی بدنه کارشناسی حوزه های هنری کشور در حال فعالیت و تلاش هستند. 

او خاطرنشان کرد: بینابین این دو استان به عنوان مسئولیتی که در دفتر داریم تلاش می کنیم برای آماده سازی آن چیزی که به صورت طرز مطلوب روش باشد برای استان‌ها تا بتوانند در بحث اهداف و سیاست‌های ادبیات پایداری را دقیق و روشن گرانه عمل کنند. 

مدیر دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنریگفت: در این نشست از همه حاضران می‌خواهیم نقطه نظرات خود را خصوصا در بحث باید ها و نباید های انجام این کار را به ما انتقال دهند. 

قاسمی‌پور برای تدوین نهایی این شیوه نامه از نشست یک روزه در 25 آذر ماه سال جاری در تهران خبر داد و اظهار کرد : با کمک کارشناسان استان های البرز و اصفهان و منتخبی از جمع حاضر سعی می شود شیوه نامه را به صورت دقیق تر آماده کنیم و آن را به صورت کتاب منتشر کرده و در اختیار مراکز استان ها قرار دهیم.
 
آبادان محور پایداری است 

در ادامه همچنینرئیس حوزه هنری استان خوزستان گفت: به دلیل آنکه آبادان در دوران دفاع مقدس با خاطرات بسیار شیرین آن روزگار سخت از دفاع یادگار برایمان به جای گذاشته است و این شهر را تبدیل به محور پایداری کرده است. 

به گزارش خبرنگار ایسنای خوزستان حجت‌الاسلام و المسلمین سید شهاب‌الدین طباطبایی با تبریک به مناسبت هفته وحدت و میلاد با سعادت آخرین پیامبر صلح و مهربانی اظهار کرد: باعث افتخارمان است که میزبانان خوبی برای پذیرایی از مدعوین گرامی باشیم. 

وی یکی از بزرگترین الطاف الهی که در کنار کسوت طلبگی و تحصیل در حوزه دانشگاه، نصیب خود شده است را فعایت در حوزه هنر دانست و افزود: ببه فضل الهی توفیق نصیبمان شد که این روزها خدمت گذار هنرمندان انقلابی و ارزشی در استان خوزستان باشیم. 

وی ادامه داد: برای برگزاری این نشست افراد بسیار زیادی در استان و خصوصا شهر آبادان زحمات بسیاری را متقبل شدند که جای تقدیر و تشکر دارند. 

طباطبایی با بیان اینکه مرسوم است این نشست ها در مراکز استان ها برگزار شود گفت: با توجه به آنکه آبادان محور پایداری است و در دوران دفاع مقدس با خاطرات بسیار شیرین آن روزگار سخت از دفاع برایمان به یادگار گذاشته، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره آیت الله جمی و همه مجاهدان عرصه مقاومت در این شهر به نظرمان آمد تا این منطقه میزبان برگزاری این نشست باشد. 

وی ادامه داد: سعی شده برنامه های دلنشین و دلپذیری برای مهمانان گرامی در نظر گرفته شود چرا که امیدواریم در ابتدای این ایام ماه ربیع الاول و هفته وحدت برای همه اتفاقات بسیار خوبی رقم بخورد. 

رئیس حوزه هنری استان خوزستان اظهار کرد: اهل هنر روحیه ایی بسیار لطیف دارند و می بایست قدر این عزیزان را بیشتر بدانیم. 

او افزود: برای ارتقاء حوزه هنری استان خوزستان از نوع انتقاد و پیشنهاد استقبال خواهیم کرد و در حوزه ادبیات پایداری مبنای ادبیات انقلابی ما است. 

طباطبایی ادامه داد: در این حوزه معتقد هستم کارهای بزرگی باید انجام می شد و نگاه روشن مقام معظم رهبری به تقویت این حوزه دلیل راه ماست و الگو سازی ماباید از همین حوزه باشد. 

وی تصریح کرد: هر الگویی که  میخواهیم به نسل های  امروز و آینده معرفی کنیم باید از حوزه پایداری باشد زیرا آنچه امروز در برنامه های تلویزیونی وارداتی بعنوان الگو به جامعه امروز ما القاء می شود در خیلی از حوزه ها و زیرساخت های فکری ، عقیدتی و آرمانی ما تفاوت دارد و نباید باشد. 

رئیس حوزه هنری استان خوزستان گفت: در حوزه تولید و محتوا مسئولیت سنگین و مهمی بر عهده مجموعه دفتر ادبیات پایداری حوزه هنری کشور است و امیدوارم بتوانیم با آثار خوبی که تولید و حمایت می شود این بار سنگین را برداریم و اول از هر چیز دل حضرت ولیعصر (ارواحناه فدا) و مقام معظم رهبری را شاد کنیم تا خرسند باشند از این که سربازانشان در حوزه قلم در حال انجام وظیفه هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: