• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-9274-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

استاندار خوزستان:

تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز به‌زودی افتتاح می‌شود

استاندار خوزستان با بیان این‌که شهر اهواز باید از استانداردهای لازم یک کلانشهر برخوردار شود، گفت: باید زیرساخت‌های شهری از جمله شبکه دفع فاضلاب و آب شرب برای مناطق مختلف شهر اهواز ایجاد شود.
 
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، غلامرضا شریعتی در حاشیه عملیات اجرایی احداث خط انتقال و شبکه فاضلاب کوی سیاحی و سلیم آباد اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با مذاکراتی که با رییس جمهور در خصوص وضعیت آب و فاضلاب استان و به ویژه وضعیت آب و فاضلاب کلانشهر اهواز انجام گرفت، در حال حاضر ایشان نسبت به مسایل حوزه آب و فاضلاب استان و کلانشهر اهواز آگاهی کامل دارد.
 
وی افزود: با توجه به آگاهی که رییس جمهور از مشکلات و مسایل آب و فاضلاب اهواز دارد، ضمن دستور اکید بر اجرای تعهدات دولت در راستای تخصیص اعتبارات به پروژه‌های استانی، تا پایان سال امیدواریم تعهدات را در زمینه رفع مشکلات آب و فاضلاب استان خوزستان و کلانشهر اهواز به طور کامل اجرایی کنیم.
 
استاندار خوزستان تصریح کرد: باید زیرساخت‌های شهری از جمله شبکه دفع فاضلاب و آب شرب برای مناطق مختلف شهر اهواز ایجاد شود. اگر اهواز یک کلانشهر است بنابراین باید زیرساخت‌ها به صورت یکسان و عادلانه در سطح شهر ایجاد، تا این شهر از استانداردهای لازم یک کلانشهر برخوردار شود.
 
شریعتی با بیان این‌که اعتبارات خطوط داخل شهری را از محل منابع داخلی و پروژه‌های عظیمی مانند تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز و کلکتورهای فاضلاب را از طریق جذب منابع خارجی تامین خواهیم کرد، عنوان کرد: خوشبختانه تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز به زودی افتتاح می‌شود. همچنین طرح ایجاد خطوط جمع کننده فاضلاب (کلکتورها) در غرب اهواز در آینده‌ای نزدیک با اتمام روند جذب اعتبارات مورد نیاز، وارد فاز اجرایی خواهد شد.
 
استاندار خوزستان با اشاره به پیگیری شرکت آبفا اهواز در خصوص طرح خطوط جمع کننده فاضلاب در راستای جلوگیری از ورود فاضلاب به رودخانه کارون در اهواز گفت: بر اساس طرحی که از سوی آبفای اهواز ارائه شده، قرار است تا با اعتبار بیش از 18 میلیارد تومان شرایط برای کاهش حدود 40 درصدی ورود فاضلاب به کارون در اهواز فراهم شود و این طرح تاثیرات بسیار زیادی در ارتقای محیط زیست و سلامت شهروندان به همراه دارد.
 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: