• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-3880-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار: جشنواره گل نرگس الگویی برای همه خوزستان است

استاندار خوزستان با بیان این‎که برگزاری جشنواره گل نرگس بهبهان حرکتی ارزشمند است، این جشنواره را الگویی برای سایر شهرستان‎های استان دانست و بر لزوم برگزاری یک جشنواره در سال در همه شهرستان‎های استان تأکید کرد. 
 
به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، غلامرضا شریعتی در اولین جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره ملی گل نرگس بهبهان که با حضور خسرو نشان، مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان، محمد صادق کریمی‎کیا، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، علی مظفری، فرماندار بهبهان و نیز برخی مسئولان دستگاه‎های اجرایی استان در سالن جلسات استانداری خوزستان برگزار شد، جشنواره گل نرگس بهبهان را الگویی برای کل استان خواند و افزود: هر یک از شهرستان‎های استان، باید براساس پتانسیل‎ها و داشته‎های خود در زمینه‎های مختلف، جشنواره‎‎ای ویژه و مختص به خود را داشته باشند. 
 
او ادامه داد: چنانچه به کشورهای توسعه یافته نگاهی انداخته شود، متوجه خواهیم شد یکی از مواردی که باعث گردش پول، تولید ثروت جدید و رونق اقتصادی بیشتر می‎شود، برگزاری جشنواره‎های مختلف است؛ تا جایی که گاهی  دیده می‎شود برخی ایالت‎ها در جهان براساس استعدادهای انسانی یا طبیعی خود، حدود 20 تا 30 جشنواره مختلف را طی یک سال برگزار می‎کنند. 
 
استاندار خوزستان با بیان این‎که خلاء چنین جشنواره‎هایی به لحاظ کمی در کشور به شدت احساس می‎شود، افزود: این جشنواره‎ها قابلیت ایجاد کار و اشتغال را دارا هستند و باید در دستور کار شهرستان‎ها قرار بگیرند. 
 
او اضافه کرد: این جشنواره‎ها علاوه بر این‎که موجب شناسناندن قابلیت‎های یک شهر، استان و حتی کشور می‎شوند، باعث رونق اقتصادی، تولید ناخالص ملی و تبلیغ نیز می‎شوند و رفت‎وآمد گردشگران را به مناطق مختلف افزایش خواهند داد. 
 
شریعتی با اشاره به جشنواره‎های دیگر نظیر جشنواره "گلاب‎گیری" در کاشان خاطرنشان کرد: چنین جشنواره‎‎هایی به مرور مطرح شدند و چنانچه جشنواره گل نرگس نیز تداوم داشته باشد، قطعا مطرح‎تر از گذشته خواهد شد. تداوم این جشنواره در کنار برگزاری جشنواره‎های مختلف در سایر شهرستان‎های استان، خوزستان را  در کانون نگاه‎ها قرار خواهد داد. 
 
او بر لزوم تعریف دست‎کم یک جشنواره برای همه شهرستان‎های استان در سال تأکید کرد و گفت: دولت برای شروع می‎تواند یک جشنواره را برای شهرستان‎ها تعریف کند و بعد از دولت، نهادهای مردمی می‎توانند کمک شایانی به رسیدن به این هدف کنند. 
 
استاندار خوزستان، برگزاری جشنواره گل نرگس را حرکتی ارزشمند دانست و ابراز امیدواری کرد: با حمایت‎ها، پیگیری‎ها و برنامه‎ریزی‎های محمدصادق کریمی‎کیا، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و خسرو نشان، مدیرکل میراث فرهنگی استان، این جشنواره‎ به مراتب باکیفیت‎تر، مفصل‎تر و گسترده‎تر از سال گذشته برگزار شود.  
 
او خطاب به برگزارکنندگان و مسئولان اجرایی جشنواره نیز تأکید کرد: موضوع تبلیغات را جدی بگیرند و با دعوت از مسئولان استانی و کشوری به جشنواره، در راستای پربارتر شدن جشنواره و استقبال خوب از آن گام بردارند. 
 
شریعتی از مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان خواست تا با جدیت و با درنظر گرفتن همه جوانب و پیشنهادات، پیگیر برگزاری هرچه بهتر جشنواره باشد و به سایر دستگاه‎های اجرایی استان نیز تاکید کرد میراث فرهنگی را در این موضوع یاری رسانند. 
 
او اظهار امیدواری کرد: با تبلیغات مناسب و اساسی صداوسیما و اصلاح برخی مسائل اجرایی، جشنواره‎ای تاثیرگذار و در شأن استان خوزستان و شهرستان بهبهان برگزار شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: