• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-10481-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

مدیر پژوهشی دانشگاه کشاورزی رامین:

فاز مطالعاتی طرح پایداری معیشت روستاییان و عشایر خوزستان در حال اتمام است

مدیر پژوهشی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین با اشاره به قرارداد تدوین سند پایداری معیشت روستاییان و عشایر استان با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، گفت: اگر بتوانیم این کار را به عنوان پایلوت ملی نهایی کنیم به عنوان اولین استانی خواهیم بود که این کار را به سرانجام می‌رسانیم.

منصور غنیان با حضور در غرفه خبرگزاری دانشجویان ایران در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و پنجمین فن‌بازار خوزستان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهارکرد: دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان در یک سال گذشته علاوه بر پیگیری برنامه‌های روتینی که از سال گذشته دنبال می‌کرد، چند برنامه انحصاری نیز دارد.

وی افزود: همچنین از ابتدای سال 96 مبلغی را برای پژوهش‌های کاربردی در سطح استان اختصاص دادیم که با حمایت هیات رییسه، اخیرا این مبلغ برای دو سال تمدید شد؛ یعنی در سال 96 و 97 دانشگاه بالغ بر یک میلیارد تومان را به حل معضلات و مشکلات استان اختصاص داده و خوشبختانه تاکنون 44 عنوان پژوهشی به قرارداد رسیده است.

مدیر پژوهشی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین ادامه داد: بخشی از این یک میلیارد تومان در قالب یک تفاهم‌نامه به مبلغ 200 میلیون تومان با مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی منعقد شد. برای باقی مبلغ نیز اولویت‌های پژوهشی را از سایر سازمان‌های اجرایی گرفتیم و برای پایان‌نامه‌ها و طرح‌های پژوهشی دانشگاه تعریف کردیم که بودجه آن از سوی خود دانشگاه تامین می‌شود.

غنیان با بیان اینکه ابتدای سال 96 تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه گنت بليژیک منعقد شد، گفت: این تفاهم‌نامه نیز اکنون به نتایجی رسیده و لیست اساتیدی که قرار است کارهای مشترک را انجام دهند نهایی شده است. دانشگاه گنت اعلام ‌آمادگی کرده که میزبان محققان و دانشجویان دکتری دانشگاه رامین باشد که کارهای مکاتباتی اولین متقاضیان ما نیز انجام شده است تا در دوره‌های کوتاه مدت شش ماهه به بلژیک بروند.

وی افزود: یکی از برنامه‌های سال جاری نیز برگزاری همایش ملی نهادینه سازی کارآفرینی در آموزش عالی کشاورزی است که اسفندماه در دانشگاه برگزار می‌شود. انتظار داریم با توجه به موضوع آن استقبال خوبی شود.

مدیر پژوهشی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین تصریح کرد: کاری که از ماه گذشته آغاز شد و فکر می‌کنم نتایج خوبی برای استان خواهد داشت، این بود که پیرو سفر استاندار و مدیران کل برخی دستگاه‌های اجرایی، موفق شدیم قراردادی به مبلغ 250 میلیون تومان را با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تحت عنوان "تدوین سند پایداری معیشت روستاییان و عشایر استان" نهایی کنیم.

غنیان افزود: فکرمی‌کنم با توجه به اینکه دولت دوازدهم مبلغ خوبی را برای موضوعات معیشتی و اشتغال استان در مناطق مرزی اختصاص داده است، اگر بتوانیم این کار را به عنوان پایلوت ملی نهایی کنیم به عنوان اولین استانی خواهیم بود که این کار را به سرانجام می‌رسانیم. خوش‌بین هستیم که تا پایان امسال یا حداکثر تا اردبیهشت سال 97 این سند را با همکاری سازمان‌های اجرایی مختلف عملیاتی کنیم.

وی ادامه داد: گروه‌های مختلف دانشگاه از جمله گروه ترویج و آموزش کشاورزی، اقتصاد کشاورزی و مکانیزاسیون این دانشگاه به عنوان مجری در این طرح همکاری می‌کنند. این طرح چهار کارگروه دارد و سازمان مدیریت نیز کارشناسان خبره‌ای را از دستگاه‌های اجرایی معرفی کرده است.

مدیر پژوهشی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین  با بیان اینکه اکنون فاز مطالعاتی طرح در حال پایان است و به زودی فاز اجرایی آن آغاز می‌شود، گفت: وقتی این سند تدوین شود، پیشنهاد ما این است که به صورت پایلوت در چند نقطه روستایی و عشایری استان عملیاتی شود که با ارزیابی دقیق آن سند نهایی را عملیاتی کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: