• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-7214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اهواز، شهری که برای معلولان مناسب نیست

عضو کمیسیون عمران، شهرداری و معماری شورای اسلامی شهر اهواز گفت: فضاها، پیاده‌روها و معابر شهر اهواز به هیچ وجه برای استفاده افراد دارای معلولیت مناسب نیست. 
 
سیدمحسن موسوی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، در خصوص وضعیت رفاهی معلولان برای تردد و استفاده از فضاهای شهری در اهواز اظهار کرد: متاسفانه نه خیابان‌ها و نه معابر و نه پیاده‌روها و نه حتی پل‌های عابر پیاده برای استفاده افراد دارای معلولیت مناسب نیستند. 
 
وی ادامه داد: خیابان‌های اهواز آنقدر سکوی کوتاه و بلند دارند که حتی افراد عادی و سالم هم برای تردد در آنها دچار مشکل می‌شوند، چه برسد به افراد دارای معلولیت. 
 
این عضو شورای اسلامی شهر اهواز تصریح کرد: تقریبا هیچکدام از پل‌های عابر پیاده اهواز برای استفاده افراد دارای معلولیت به هیچ وجه مناسب نیستند. همچنین ساختمان‌های اکثر ادارات و دستگاه‌های اهواز که عموما ارباب‌رجوع بیشتری دارند، برای تردد و مراجعه راحت معلولان مناسب‌سازی نشده‌اند و قطعا باید ترتیبی اتخاذ شود که افراد معلول نیز مانند سایر شهروندان به راحتی به این ادارات مراجعه کنند و نیاز به کمک همراه نداشته باشند. 
 
موسوی‌زاده با اشاره به کم‌توجهی ادارات و دستگاه‌های خدمات‌رسان اهواز به حقوق شهروندی افراد دارای معلولیت عنوان کرد: انصافا مردم به افراد دارای معلولیت احترام می‌گذارند و آنها را تکریم می‌کنند اما دستگاه‌های خدمات‌رسان و ادارات و سازمان‌های ما آن طور که باید و شاید باید به معلولان خدمات نمی‌دهند و حقوق شهروندی آنها را پاس نمی‌دارند. 
 
وی با اشاره به عملکرد ادوار پیشین شهرداری اهواز در خصوص ارائه خدمات به معلولان و مناسب‌سازی فضای شهری برای تردد افراد دارای معلولیت اشاره و بیان کرد: نمی‌توان اقدامات اداور گذشته شورا و شهرداری اهواز را در این زمینه زیر سوال برد و نادیده گرفت اما اقدامات و کارها آنچنان نمودی نداشته است که بتوان از آنها نام برد. 
 
این عضو شورای شهر اهواز با تأکید بر لزوم مناسب‌سازی فضای شهری و به ویژه معابر و پیاده‌روها برای تردد معلولان در اهواز گفت: قطعا این موضوع در برنامه کاری آقای کتانباف نیز قرار دارد اما باید توجه کرد که مسائل و مشکلات شهر بسیار زیاد است و حل تمامی آنها زمان می‌برد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: