• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-5676-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خوزستان:

پژوهش موتور محرکه توسعه است

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خوزستان گفت: هر کدام از موسسات، سازمان‌ها و شرکت‌ها در صورتی که امید و برنامه‌‌ای برای توسعه داشته باشند، باید بحث پژوهش را در اولویت خود قرار دهند.

عبدالنبی سواعدی با حضور در غرفه خبرگزاری ایسنا در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و پنجمین فن‌بازار خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: پژوهش موتور محرکه توسعه است و هر کدام از موسسات، سازمان‌ها و شرکت‌ها در صورتی که امید و برنامه‌‌ای برای توسعه داشته باشند، باید بحث پژوهش را در اولویت خود قرار دهند. برای بروزرسانی، ارتقا و بهبود کیفیت، این الزام وجود دارد که ما به مقوله پژوهش بیشتر بپردازیم.

وی افزود: امسال در برخی بخش‌ها در نمایشگاه هفته پژوهش مایه مباهات است و خوشحالیم که جوانان به ویژه در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان با ایده‌های نو، ابزار و تجهیزات جدیدی ساختند. همچنین در این نمایشگاه شاهد احیای برخی مشاغل سنتی هستیم و برخی‌ها از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان الگو گرفتند و آن را عملیاتی می‌کنند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خوزستان با بیان اینکه شرکت‌های بزرگ می‌‌توانستند حضور پررنگ‌تری داشته باشند، گفت: در حوزه صنایع تبدیلی حضور کمتری را مشاهده کردیم و نمایشگاه جای این را داشت که صنایع بزرگ، صنایع پایین‌دستی خود را به عنوان یک طرح و ظرفیت جدید برای ایجاد اشتغال و توسعه معرفی کنند.

سواعدی عنوان کرد: دانشگاه‌های بزرگ استان باید به صورت مشخص بخشی از نمایشگاه را به خود اختصاص می‌دادند و محلی برای برگزاری سمینار و اعلام نتایج پژوهش‌ها قرار داده می‌شد، چراکه این پژوهش‌ها که حاصل زحمات پژوهشگران استان است، باید یک نتیجه و خروجی داشته باشد و این خروجی باید در این نمایشگاه ارایه می‌شد.

وی ادامه داد: آنچه مایه دلگرمی است، حضور جوانان است و خدا را شاکریم که جوانان استقبال می‌کنند و بی‌تفاوت نمی‌گذرند و اصل کار ایجاد چالش‌ برای ذهن‌ها است که وقتی این چالش‌ها پاسخ داده شوند، موجب ایجاد جرقه‌ای در ذهن می‌شوند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خوزستان در خصوص حضور اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای در نمایشگاه امسال، تصریح کرد: امسال کارهای خوبی انجام شده اما جنب و جوش پایین است. ما در سال گذشته غرفه برتر نمایشگاه شدیم اما برنامه‌ای که امسال پیش‌بینی کرده بودیم به دلیل حادثه‌ای که برای یکی از همکاران یک روز پیش از نمایشگاه اتفاق افتاد، متاثر شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: