• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-9974-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران :

متراژ حفاری نخستین چاه امدادی در رگ‌ سفید از یک هزار و 670 متر فراتر رفت


مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: 12 روز پس از آغاز عملیات حفاری نخستین حلقه چاه امدادی بوسیله دستگاه حفاری سنگین 93 فتح ناوگان شرکت ملی حفاری ایران در موقعیت منطقه عملیاتی رگ سفید، عمق حفاری این چاه امروز از یک هزار و 670 متر فراتر رفت .

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، سپهر سپهری در این باره اظهار کرد: عمق نهایی حفاری این چاه که به صورت عمودی حفر می شود افزون بر دو هزار و 300 متر برآورد شده است.

وی افزود: کارکنان تلاشگر این شرکت که پیش از این موفق شدند کار نصب و برپایی این دکل را بر روی لوکیشن C نزدیک پنج روز زودتر از عرف معمول کار انجام دهند از نظر جدول زمانبندی حفاری نیز هم اکنون پنج روز نسبت به برنامه جلو افتادگی دارند.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تصریح کرد: زمان پیش بینی شده برای حفر این چاه 38 روز پیش بینی شده است که تاکنون 12 روز آن سپری شده و در زمان حاضر در مرحله جداری گذاری قرار دارد.

سپهری عنوان کرد: همچنین حفاری دومین حلقه چاه امدادی روی لوکیشن A در این موقعیت نیز در مدت 9 روز کار با متراژ 916 متر و با کاربست دستگاه حفاری 94 فتح در دست اجراست.

وی با بیان اینکه حفاری چاه دوم به روش جهت دار و تا عمق دو هزار و 500 متر صورت می پذیرد، گفت: حفاری این چاه ها برای مهار فوران و کنترل چاه 147 از عمق صورت می گیرد.


مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: به موازات این اقدامات، تیم های تخصصی، عملیاتی و پشتیبانی این شرکت و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با بسیج امکانات و تجهیزات لازم و طراحی و برنامه ریزی مهندسی، عملیات مهار فوران چاه از سطح را نیز دنبال می کنند.

رئیس ستاد راهبری عملیات مهار فوران چاه 147 رگ سفید در شرکت ملی حفاری ایران بیان کرد: این کار تخصصی دارای حساسیت و ویژگی های خاص است که مهارگران تلاش دارند با رعایت استانداردهای ایمنی و در سلامت کامل، آن را به سرانجام برسانند.

سپهری گفت: کنترل فوران و بستن دهانه این چاه با توجه به فشار و دمای بالا و شرایط آن با استفاده از استینگر در حال اجرا است و مهارگران توان خود را روی این عملیات متمرکز کرده اند که به نتیجه مطلوب دست یابند

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: