• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-4380-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برنامه استراتژیک حوزه هنری توجه ویژه به ادبیات پایداری است

مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری گفت: منظور از صحبت‌ها و بحث‌های ما در زمینه ادبیات پایداری، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است که یکی از برنامه‌های اصلی و استراتژیک حوزه هنری توجه و توسعه ادبیات پایداری است.

مجید مصلحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ـ منطقه خوزستان، در حاشیه برپایی مراسم دومین شب خاطره و آئین رونمایی از کتاب "تیمار غریبان" (خاطرات سکینه محمدی پرستار آبادانی در دوران دفاع مقدس) به قلم پروین کاشانی‌زاده اظهارکرد: یکی از برنامه های اصلی و استراتژیک حوزه هنری توجه ویژه و توسعه ادبیات پایداری است و وقتی در این زمینه بحث و گفت و گو می شود منظور دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه صحبت از انقلاب فقط تغییر نظام نیست افزود: انقلاب اسلامی یک هویت، فنداسیون و برنامه ریزی جدیدی دارد که جدا از ساختارها و تغییرات دارای توسعه، پیشرفت، سبک زندگی و ایدئولوژی ویژه ای است زیرا ادبیات پایداری می تواند شامل همه این موضوعات باشد.

وی ادامه داد: حوزه هنری سال‌هاست مسئولیت توجه به موضوع دوران دفاع مقدس را با استفاده از ادبیات پایداری قبول کرده و طی هشت سال گذشته یکی از ماموریت های اصلی حوزه هنری، توسعه آن از تهران به سایر مراکز استان ها بوده که شاهد پیشرفت بسیار خوبی در این زمینه بوده ایم. 

مصلحی از تولید و چاپ 250 عنوان کتاب در مراکز استان ها در حوزه دفاع مقدس خبر داد و گفت: این تعداد کتاب طی هشت سال گذشته در این بخش تولید شده که با توجه به استراتژی حوزه هنری منابع مالی‌مان، به حمایت از این موضوع سوق پیدا کرده است. 

وی برگزاری مراسم شب خاطره برای انتقال حوادث و وقایع دوران دفاع مقدس به نسل های آینده و جاری را بسیار تاثیرگذار دانست و افزود: امسال نیز این بخش را در مراکز استان ها توسعه دادیم به طوری که تاکنون 50 برنامه شب خاطره در استان ها برگزار شده و مسیر جدیدی در افق برنامه های مراکز استان ها نیز صورت گرفته است.

مدیرکل امور استان ها و مجلس حوزه هنری انقلاب اسلامی با بیان اینکه در حوزه هنری توجه به ادبیات پایداری از مزیت ها و اولویت اول به شمار می رود و بیشترین حمایت ها متوجه این بخش می شود اظهار کرد: حوزه ادبیات پایداری می تواند تغذیه کننده سایر بخش های هنری شود. همچنین حوزه هنرهای تصویری، نمایش، فیلم نامه، تولیدات تجسمی و موسیقی می تواند کمک کننده توسعه ادبیات پایداری باشند.

وی آبادان را در تاریخ دفاع مقدس کاملا شناخته شده و شهری مقاوم خواند و افزود: آبادان به دلیل آنکه این شهر در تاریخ دوران دفاع مقدس مقاومتش خاطره ساز شده است با موضوع ادبیات پایداری تناسب بسیار زیادی دارد.

مصلحی ادامه داد: حوزه هنری آبادان در نوشتن تاریخ مکتوب و رشته های مربوط در حوزه ادبیات پایداری نقش برجسته ای داشته است و برگزاری نشست ها در زمینه ادبیات پایداری و مراسم شب خاطره فرصتی برای بروز، ظهور و برجسته کردن فعالیت های این حوزه است.

مدیرکل امور استان ها و مجلس حوزه هنری هدف از تشکیل نشست سالانه مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی را برای هماهنگی، برجسته کردن و سیاست گذاری های سال آینده در حوزه ادبیات پایداری دانست و گفت: امسال محلی که برای برگزاری این نشست انتخاب شد نسبت بسیار زیاد و خوبی با این حوزه دارد که یادآور ایثار، شجاعت، شهامت، استقامت، مقاومت و شهادت رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: