• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-8414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت اهواز تاکید کرد:

لزوم ایجاد وحدت و آگاهی بین مسلمانان بر اساس قرآن و سنت پیامبر(ص)

امام جمعه موقت اهواز گفت: باید بتوانیم بر اساس قرآن و سنت پبامبراکرم(ص) انسجام، وحدت، آگاهی و دشمن‌شناسی بین مسلمانان را ایجاد کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین سیدابوالحسن حسن‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، با تبریک سالروز ولادت پیامبراکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین رویدادهای اسلام، نبوت و وجود مقدس پیامبر اکرم (ص) است. از طرفی دیگر مسلمانان اعتقاد دارند که پیامبر(ص) به عنوان بالاترین انسان می‌تواند به بالاترین مقام‌ها و ظرفیت‌ها دست پیدا کند.

وی افزود: دینی که پیامبراکرم(ص) آوردند نه تنها برای انسان‌های زمان خود بلکه دین کاملی برای همه نسل‌های بعد از ایشان است.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: مسائل نظامی و جنگ.هایی که در دوران ایشان پیش آمد بر پیامبر اکرم(ص) تحمیل شده بود ولی اگر تحولات اعتقادی و فرهنگی ایشان در جامعه امروزه به کار گرفته شود قطعا تعالی جامعه را به دنبال خواهد داشت.

حسن.زاده عنوان کرد: با توجه به اینکه امروزه در تقابل و رویارویی با دشمنان اسلام قرار داریم مهم‌ترین مساله ای که از تمام جوانب به آن نیاز داریم وحدت، همدلی و انسجام بین مسلمانان است.

وی ادامه داد: باید بتوانیم بر اساس قرآن و سنت پبامبراکرم(ص)  انسجام، وحدت، آگاهی و دشمن‌شناسی بین مسلمانان را ایجاد کنیم.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به گروه‌های تکفیری و داعش خاطرنشان کرد: سیاست‌هایی از نادانی و جهل این گروهک‌ها سوءاستفاده کردند و به آنها قدرت دادند و موجب شدند که این افراد به جان مسلمانان بیفتند ولی هیچ کدام از آموزه هایی که به این گروهک‌ها داده می شود از گفته‌های پبامبر نبوده است.

امام جمعه موقت اهواز گفت: با اتحاد مسلمانان می توانیم همه توطئه‌های دشمنان را خنثی کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: