• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-10674-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران خبرداد:

67 درصد پیشرفت حفاری دو حلقه چاه امدادی در موقعیت چاه 147رگ سفیدمدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: عمق حفاری دو حلقه چاه امدادی در موقعیت چاه 147 رگ سفید - 2 با 67 درصد پیشرفت جمعی از مرز سه هزار و 300 متر عبور کرد .

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، سپهر سپهری روز پنجشنبه (16) آذرماه در توضیح بیشتر در این باره افزود: بر اساس آخرین گزارش، عملکرد دستگاه حفاری 93 فتح در مدت 15 روز حفاری یک حلقه چاه عمودی یک هزار و 670 متر ثبت و جداری دوم رانده و پنج روز نسبت به برنامه جلوتر است.

وی اظهار کرد: دستگاه حفاری 94 فتح نیز که روی لوکیشن A مستقر است در مدت 12 روز موفق به یک هزار و 740 متر حفاری جهت دار شده است که چهار روز جلوافتادگی از برنامه پیش بینی شده دارد .

رئیس ستاد راهبری مهار فوران چاه 147 رگ سفید - 2 در شرکت ملی حفاری ایران ، گفت: حفاری این چاه ها با اولویت دستگاه حفاری 93 فتح که روی لوکیشن C استقرار دارد پر شتاب دنبال و انتظار می رود در زمان مقرر به نتیجه مطلوب برسد .

سپهری افزود: این در حالی است که عملیات مهار و کنترل فوران چاه 147 از سطح نیز با بسیج امکانات فنی و تخصصی این شرکت و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در جریان است و تا کنون چند مرحله استینگر جهت ورود به دهانه چاه بکارگیری شده است .

وی تصریح کرد: با توجه به فشار، دما و حجم بالای گاز فوران این چاه در نوع خود یکی از نادر فوران های چاه های نفت و گاز در کشور به شمار می آید که مهارگران هر دو شرکت مصمم به کنترل و ایمن سازی آن در نهایت سلامت و ایمنی کار هستند .

چاه 147 رگ سفید – 2 در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران 40 روز پیش به هنگام حفاری دچار فوران و آتش سوزی شد .
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: