• چهارشنبه ۲۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-3273-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

رییس کانون کشوری دفاتر پیشخوان خدمات دولت:

۸۲ دفتر پیشخوان ارسال نامه‌های اداری را به صورت عملیاتی آغاز کردند

رییس کانون کشوری دفاتر پیشخوان خدمات دولت با بیان اینکه هفت هزار دفتر پیشخوان به شبکه دولت متصل شده‌اند، گفت: امروز حدود ۸۲ دفتر به صورت عملیاتی در استان اقدام به ارسال نامه کردند.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، علی فلاح در جلسه شورای اداری خوزستان که امروز چهارشنبه، 29 آذرماه در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: از حدود سه سال قبل در تفاهم‌نامه‌ای که با نهاد ریاست جمهوری منعقد شد و در راستای فرمایشات امام خمینی(ره) مبنی بر واگذاری امور مردم به مردم، مجموعه دفاتر پیشخوان دولت به عنوان یک مجموعه غیردولتی فعالیت کردند.

وی افزود: در نهایت توانستیم حدود هفت هزار دفتر پیشخوان را در یک بستر امن به شبکه دولت متصل کنیم. در کمتر از سه ماه با عنایت ویژه مسئولان استان، امروز حدود 82 دفتر به صورت عملیاتی نسبت به ارسال نامه اقدام کردند.

رییس کانون کشوری دفاتر پیشخوان خدمات دولت تصریح کرد: در دو ماه آینده این طرح را در سراسر کشور توسعه می‌دهیم. ابتدا مراکز استان و ادارات مرتبط در دستور کار ما قرار دارند و سپس تعاملات الکترونیکی و بین استانی را آغاز می کنیم. از ابتدای سال، امیدواریم این طرح در کل کشور اجرایی شود.

فلاح با اشاره به سفر خود برای بازدید از زیرساخت‌های ارتباطی کشور گرجستان، گفت: این کشور حدود پنج میلیون نفر جمعیت دارد و از سال گذشته تا امسال، رتبه چهاردهم را در بحث شفافیت سیستم‌های اداری داشته است. گرجستان یک‌شانزدهم جمعیت کشور ما را دارد و توانسته است از رتبه چهاردهم به هفتم جهان ارتقا پیدا کند. در بازدید از مراکز توسعه الکترونیک این کشور، تمام کارشناسان و مسئولان حوزه‌های مختلف اتفاق نظر داشتند که تمام زیرساخت‌ها و دانش فنی که به استناد اقتصاد مقاومتی در کشور ما بومی‌سازی شده است، اینجا وجود دارد ولی ما نیازمند یک همدلی و هماهنگی مناسب هستیم تا بتوانیم طرفیت‌ها را که مبتنی بر دانش فنی فرزندان این مرز و بوم است، در آستانه‌ای به وسعت ۴۰۰ میلیون نفر توسعه داده و سهم خود را از دانش فناورانه در این منطقه گسترش دهیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: