• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1476-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سفیر هند در ایران:

محققان ایرانی و هندی باید بتوانند ارتباطات وسیع‌تری را ایجاد کنند

سفیر هند در ایران گفت: استان خوزستان به ویژه منطقه اروند ارتباطی عمیق و دیرینه با هند دارند که امیدواریم این ارتباطات مجددا از سر گرفته شوند.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، سوراب کومارامروز، ۶ دی ماه در نشست هم اندیشی با هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه پیام نور استان خوزستان که در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد با ابراز امیدواری برای ایجاد زمینه‌های مناسب روابط بهتر ایران و هند در حوزه‌های علمی و دانشگاهی، اظهار کرد: خوزستان به ویژه منطقه آزاد اروند ارتباط عمیقی با جمهوری هند دارند که امیدواریم این ارتباط دیرینه دوباره از سرگرفته شود.
 
وی افزود: محققان و اندیشمندان ایرانی و هندی باید بتوانند به مرور ارتباطات وسیع‌تری را به وجود آورند.
 
کومار با بیان این‌که هندوستان در زمینه تکنولوژی، آی تی و صنعتی پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است ، گفت:  انتظار داریم ایران نقش خودش را در همکاری با جمهوری هند ایفا کند زیرا تمایل داریم وسعت همکاری خود را با ایران افزایش دهیم.
 
وی با اشاره به فن‌آوری ارتباطات میان ایران و هند، افزود: ما می‌توانیم در زمینه فن آوری اطلاعات و ارتباطات بین هندوستان و ایران پیشرفت‌های سریع و قابل توجهی داشته باشیم.
 
سفیر هند در ایران با تقدیر از میزبانی دانشگاه پیام نور استان خوزستان و منطقه آزاد اروند، عنوان کرد: این دیدار باعث شد تا زمینه آشنایی هر چه بیشتر ما با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های دانشگاهی و علمی استان خوزستان و خصوصا منطقه آزاد اروند فراهم شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: