• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1976-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

عالمی نیسی: تحقیق، فناوری و تجاری‌سازی باید مکمل هم باشند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان گفت: تحقیق، فناوری و تجاری‌سازی یک زنجیره را تشکیل می‌دهند که اگر مکمل هم نباشند و این زنجیره را کامل نکنند، تحقیق و پژوهش، هدفمند و جهت‌دار نخواهد بود.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، جمال عالمی نیسی در مراسم اختتامیه هفته پژوهش و فناوری خوزستان که امروز چهارشنبه ( ششم دی ماه) در سالن شهید هاشمی استانداری برگزار شد، با بیان این که بیدار کردن احساس نیاز مهمترین مسئله است٬ اظهار کرد: در طول تاریخ سیاسی کشور٬ هرگاه که احساس نیاز کردیم٬ در مسائل اقتصادی و اجتماعی موفق بودیم و باید آن قدر بایستیم و زمین بخوریم تا بتوانیم تنها روی پای خود بایستیم؛ این احساس نیاز را باید در تمام مسائل کشور داشته باشیم.

وی افزود: نگاه به ظرفیت‌های درون جامعه، نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه کنیم. بعد از احساس نیاز باید دید که در جامعه چه توانایی‌ها و ظرفیت‌هایی وجود دارد. کشور ما در بحث دانش، نیروی انسانی، معادن و ... غنی است و آنچه برای توسعه نیاز داریم، وجود دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان ادامه داد: اکنون چرخ زنگ‌زده پژوهش به حرکت در آمده و زنگار آن تا حدود زیادی پاک شده است. انتظار داریم که این عمل سرعت بیشتری بگیرد و هدفمند و جهت‌دار باشد و هدف آن، رفع نیاز جامعه باشد.

عالمی نیسی تصریح کرد: باید تلاش کنیم تحقیق و پژوهش و ایده را به محصول تبدیل کنیم تا اثری در زندگی مردم داشته باشد٬ رفاه را در جامعه ایجاد کند و موجب توسعه و ترقی کشور شود.

وی خاطرنشان کرد: مرحله بعد، تجاری‌سازی محصول است. تحقیق، فناوری و تجاری‌سازی یک زنجیره را تشکیل می‌دهند، که مکمل هم نباشند و این زنجیره را کامل نکنند، تحقیق و پژوهش، هدفمند و جهت‌دار نخواهد بود. امیدوارم این حرکت هدفمندتر شود و به سرعت به نتایج مطلوب برسد و شاهد کشوری توسعه یافته و باشکوه باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: