• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-2076-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

رییس پارک علم و فناوری خوزستان عنوان کرد:

رضایت ۵۰ درصدی بازدیدکنندگان از نمایشگاه هفته پژوهش امسال خوزستان

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان از رضایتمندی ۵۰ درصدی بازدیدکنندگان از نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری امسال در خوزستان خبر داد.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، بابک مختاری در مراسم اختتامیه هفته پژوهش و فناوری خوزستان که امروز چهارشنبه (ششم دی ماه) در سالن شهید هاشمی استانداری برگزار شد، اظهارکرد: امسال جشنواره ایده‌های برتر و سومین دوره طرح شتاب ملی برگزار شد. از مجموع 450 ایده که در طول سال در حوزه جشنواره ایتاپ داشتیم، 44 ایده در جشنواره کتاب استانی انتخاب شدند و پس از داوری سه طرح به دبیرخانه ملی جشنواره ارسال شد.

وی افزود: در این جشنواره 2800 ایده در کشور ارائه شده بود که از هر استان، 3 ایده انتخاب و در نهایت 15 ایده به عنوان ایده‌های برتر کشوری معرفی شدند و ایده‌های رتبه چهارم و یازدهم از خوزستان بودند. قابل ذکر است که ایده یازدهم تنها گروه کارشناسی کشور بودند که از دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان در این جشنواره شرکت کردند. همچنین امسال یک فناور برتر از خوزستان در بین 20 برگزیده در جشنواره ملی تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر داشتیم.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به گزارشی از نظرسنجی در خصوص نمایشگاه هفته پژوهش توسط مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی خوزستان٬ عنوان کرد: طبق این گزارش، توزیع جنسیتی بازدیدکنندگان از این نمایشگاه 57 درصد مرد و 43 درصد زن بودند. همچنین توزیع سنی در گروه 15 تا 25 سال که هدف اصلی بودند، 64 درصد بود. سطح تحصیلات بازدیدکنندگان نیز 40 درصد لیسانس، 15 درصد دکتری، 28 درصد دیپلم و یک درصد تحصیلات حوزوی داشتند.

مختاری با بیان اینکه میزان رضایتمندی بازدیدکنندگان در تمام پارامترها تقریبا 50 درصد بود، گفت: طبق این نظرسنجی 49 درصد از بازدیدکنندگان، این نمایشگاه را نسبت به سال قبل بهتر، 43 درصد بدون تغییر و 8 درصد بدتر ارزیابی کردند. بیشترین تأثیر در اطلاع‌رسانی از برنامه‌های این نمایشگاه نیز از طریق شبکه‌های اجتماعی و معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها انجام گرفت.
 
وی با بیان اینکه هر سال در ستاد برگزاری هفته پژوهش، صحبت از برگزار کردن یا نکردن نمایشگاه هفته پژوهش می‌شود، تصریح کرد: 43 درصد از بازدیدکنندگان برگزاری نمایشگاه را در ارتباط پژوهشگران با یکدیگر و 39 درصد در تبادل اطلاعات علمی و پژوهشی با تأثیرگذاری زیاد ارزیابی کردند.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان در خصوص رضایت غرفه‌داران از نمایشگاه٬ عنوان کرد: ۷۹ درصد از غرفه‌داران از مکان برگزاری٬ ۷۲ درصد از زمان برگزاری٬ ۶۹ درصد از برخورد مسوولان٬‌۶۶ درصد از محل غرفه‌های تخصیصی و ۶۲ درصد از فضای نمایشگاه رضایت داشتند.

مختاری با بیان اینکه امکانات نمایشگاه بین‌المللی اهواز در شان خوزستان نیست، گفت: امکانات جابجایی وسایل در نمایشگاه تقریبا متوسط ارزیابی شده که از موارد قابل توجه برای برگزارکنندگان در سال آینده است.

وی با بیان اینکه رسانه‌‌های استان همراهی بسیار خوبی در بحث پژوهش دارند٬ خاطرنشان کرد: امسال همچنین یک غرفه ویژه رسانه‌ها داشتیم که برنامه‌ها و نشست‌های خوبی برگزار کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: